ЄС таки дає грошенят Україні. На міграцію та надання притулків
Кабінет Міністрів на своєму засіданні 18 грудня в рамках роботи з розширення співробітництва з Європейським Союзом затвердив проект Угоди про фінансування програми «Підтримка України в управлінні міграційними процесами та надання притулку».
Загальна вартість програми оцінюється в 28 млн євро і буде повністю профінансована Європейським Союзом. Бюджет програми співпраці розподілиться в трьох напрямах. На вдосконалення юридичних та політичних основ міграційної політики України виділять 4 млн євро, на посилення ефективності роботи міграційних служб України — 8 млн євро і на покращення інфраструктури міграційної служби України планується спрямувати 16 млн євро.
Аналітики зазначають, що згідно з даними ООН, український міграційний коридор (Україна — Росія) з потоком мігрантів понад 3,5 млн на рік є другим у світі після міграційного коридору Мексика — США з 13 млн мігрантів.
Хоча, коли йдеться про великі міграційні потоки між Україною і Російською Федерацією, експерти зазначають, що це багато в чому обумовлено розпадом Радянського Союзу. В Україні проживають багато росіян, так як і українців в Росії, що перебралися туди за часів СРСР. Таким чином, те, що раніше було внутрішньою міграцією, зараз вважається міжнародною.
Водночас міграція як процес має як позитивні, так і негативні риси. Більшість експертів-міжнародників погоджуються з тим, що міграція — це явище, яке потребує стримування, контролю або обмеження (у 2013 році чисельність мігрантів у світі становила 232 млн осіб, або 3,2% населення Землі).