Меркель веде секретні переговори з Путіним
Росія та Німеччина ведуть секретні переговори щодо мирного вирішення збройного конфлікту на Донбасі, аби покласти край міжнародній напруженості, яка викликана подіями в Україні. Про це пише британська газета “The Independent” із посиланням на джерело з оточення федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель
Зокрема, “мирний план” Меркель ніби передбачає визнання Криму російським, а президент РФ Володимир Путін ніби має у відповідь зупинити фінансувати та підтримувати терористів на Сході України. Донбасу хочуть надати додаткові децентралізовані повноваження. Водночас президент Петро Порошенко має відмовитися від вступу України в НАТО, а Москва не буде втручатися в економічні відносини України з Євросоюзом. Друга частина секретної угоди попередньо передбачає, що російський “Газпром” відновить постачання Україні газу за попередньо узгодженою ціною. Росія ж ніби має повернути Україні 1 млрд доларів за втрату орендної плати від дислокації Чорноморського флоту РФ у Криму. Вартість оренди “нарахували” до середини березня 2014 року, коли на півострові провели так званий референдум.
Джерело уточняє, що секретні переговори тимчасово “заморозили” через теракт із пасажирським літаком Boeing 777 на Донеччині, у якому загинули 298 людей. Перемовини, мовляв, відновлять, щойно розслідування трагедії дасть “задовільні” результати. У МЗС Німеччини заявили, що їм не відомо про подібні секретні домовленості і вважають їх малоймовірними, позаяк США та Великобританія навряд чи визнають Крим російським. Водночас Меркель публічно підтримала чергові санкції ЄС проти Росії і зазначила, що вони можуть бути скасовані, щойно Москва зробить кроки до деескалації конфлікту на Донбасі.
Нагадаємо, Євросоюз увів чергові економічні обмеження щодо Росії через її агресію проти України 29 липня. Росія і країни ЄС тісно пов’язані бізнесовими інтересами, адже РФ є найбільшим автомобільним ринком Європи. Водночас країни ЄС отримують третину газу для своїх потреб саме з Росії. І постачається він транзитом через Україну. Водночас Німеччина купує чверть від усього газу, який Росія транспортує у Європу. Стало відомо, що блакитне паливо німцям обходиться у 366 доларів за тисячу кубометрів. Це на 20 доларів дешевше (ураховуючи 100-доларову знижку протягом року), ніж “Газпром” пропонує купувати газ Україні.
За матеріалами tsn.ua