Літаки майбутнього: чого не показали на авіасалоні в Ле Бурже
Якою уявляють авіацію через 10–20 років сучасні конструктори
Цього року паризькому авіашоу в Ле Бурже не пощастило із погодою. Низька хмарність, вітер і дощ певною мірою вплинули на видовищність демонстрації можливостей сучасних літаків. Але було дещо цікавіше за безпосередньо шоу, те, чого не побачила більшість відвідувачів. Ці концепти не були виставлені у павільйонах. Невідомо, на якій стадії знаходиться втілення цих літальних апаратів. Але цікаво, що в буклетах, які можна було отримати у прес-центрі, були вказані всі технічні характеристики літаків майбутнього.
Універсальність, економічність, зручність і комфорт є, вірогідно, пріоритетами розробників літаків, які заполонять небо найближчими десятиліттями.
Ця дивна конструкція має довжину 21,4 м і розмах крил 19,2 м. Flagellum oscillator (так названо цього птаха) розвиває швидкість у 940 км/год завдяки хвостовому двигуну незвичайної конструкції.
Цей дивовижний апарат Sailing aircraft може пересуватися не тільки у повітрі, а й по водній поверхні. Причому його крила за необхідності перетворюються на вітрила. Літак має довжину 15,1 м, розмах крил 37,7 м і розвиває швидкість 450 км/год.
Ще один представник універсальних конструкцій, які дозволяють і літати, і плавати – Flying yacht. Футуристичний птах має чималенькі габарити – довжину 27 м, розмах крил 46,2 м. Максимальна швидкість – 390 км/год.
City planes за задумом конструкторів має стати способом швидкого пересування між мегаполісами. Ця величезна літаюча риба може вмістити до 3000 пасажирів. Її швидкість – 520 км/год. Максимальна відстань – 3800 км. Про запланований рівень комфорту свідчить оця весела картинка:
Час, коли на Ле Бурже нарешті покажуть ці дивовижні витвори конструкторської думки, вимірюється, мабуть, кількома десятиріччями. Сьогодні ж авіація має звичні традиційні риси. Причому еволюція військових літаків рухається у бік безпілотних апаратів. Про це – у наступному репортажі.
facepalm