Леся Оробець – Kinder, Küche, Kirche…
Дівки зажигають. Ще не забувся хіт від Наталії Королевської про «кішчачі магазини», як інша політична берегиня – Леся Оробець – теж дала привід для висновку, що гендерна рівність – річ, звичайно, хороша, але рідко себе виправдовує.
Мабуть, таки мали рацію німці, коли вивели для своїх жінок формулу трьох «К» – Kinder, Küche, Kirche (діти, кухня, церква). Ті, хто сьогодні пригадає федерального канцлера, одразу можуть розслабитись: Ангела – виняток, що підтверджує правило, та й дітей у неї немає. У цьому сенсі фройлейн «недоукомплектована», тож під традиції не підпадає. Наша Леся має все, чого позбавлена Ангела . І не має того, що в тієї є. Не відміряв Боженька. Він якщо десь відбирає, в іншому – додає. І навпаки.
Отже. На своїй сторінці у Фейсбуці Леся виклала власноруч сфоткані БМП, що розчищали київські вулиці від наслідків стихії. І написала: «Це військова гусенична техніка, яка використовується в районі пл. Шевченка й вул. Полярна для очищення від снігу. Зацініть електоральний момент: сніг ми вам почистимо, а ось чи покладемо назад асфальт – залежить від того, чи проголосуєте ви за Попова».
Є такий влучний, хоч і дещо брутальний вислів: «Сказав(ла) – як у калюжу перднув(ла)». У пом’якшеному й окультуреному вигляді це – на кшталт «пальцем у небо». Але в даному конкретному випадку більше підходить саме перший варіант. Шукати «електоральні моменти» там, де ними і близько не тхне, можуть лише безсилі й бездарні політичні екземпляри, яким більше нема чого ані сказати, ані запропонувати людям. Але «вякнути» чогось треба – бо ж публічні люди. Через те і з’являються такі потужні логічні ланцюги: сніг – БТР – асфальт – голосування. Зацініть.
І читачі зацінили. Зокрема, Лесі вказали на те, що гусенична техніка під час парадів, перегонів по трасах і в таких випадках змінює стальні треки на інші – безпечні для асфальту. Втім, йому і без того кранти після цієї зими. Тому навіть якщо танк щось і зіпсує, буде привід нормально відремонтувати, а не присипати «штукатуркою», як часто в нас буває. І до голосування за Попова чи будь-кого іншого це не має жодного дотику. Також коментатори пропонують Лесі «взяти лопату до рук і вирушити на очистку вулиць», а читачам – «зацінити» загальний культурний та освітній рівень української законодавиці (чи законодавки?). І констатують, що сенсу від опозиції – ніякого, натомість критики забагато, а використовувати стихійне лихо з політичною метою є кощунством. Найлаконічніше і найточніше ставлення до Лесиного допису самої Лесі й цілої опозиції в її особі передав такий комент: «Аби шось 3,14здонуть. ЖОппа (Жорстка Опозиция) одним словом».
Найсмішніше, що Леся, яка вдає із себе експерта там, де насправді «не в зуб ногою», не розуміє, що такими дописами на тлі повної бездіяльності й безпомічності – і своєї власної, і загально опозиційної – вона лише дратує народ. І копає не під ненависного Попова, а під себе кохану.
…Все-таки німці – народ мудрий.
P.S. І принагідно. Під час круглого столу щодо забезпечення національного механізму гендерної рівності згадана вище Наталія Королевська висловилась за законодавче закріплення квот на представництво жінок в органах влади – не менше третини. Розумничка наша. Якщо ці жінки матимуть такий самий рівень, як Леся Оробець або й сама Королевська (список можна подовжити), а інші чомусь у політику не йдуть – капець насниться не лише асфальту…