Китайський ринок приваблює інвестиціями
Уряд продовжує вести переговори з Китаєм про співпрацю в аграрному секторі. За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, КНР надасть Україні кредити та інвестиції, а наша країна, зі свого боку, буде поставляти на китайський ринок сільськогосподарську продукцію.
«За три роки, які я веду переговори з Китаєм, жодного разу не порушувалося і не планується порушувати питання про власність або довгострокову оренду китайськими компаніями сільськогосподарської української землі. І в стратегії співпраці з Китаєм такі питання не стоять», — запевнив глава відомства.
Як зазначають урядові аналітики, китайський ринок є дуже привабливим для будь-якої країни, і тому сьогодні за нього бореться весь світ.
Так, за прогнозами чиновників, Піднебесна за п’ять років планує імпортувати всіх видів продукції на 10 трлн дол. США. І Україна, будучи експортоорієнтованою країною, вже сьогодні не упускає можливості роботи на цьому перспективному ринку. Як заявив кілька днів тому Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін, починаючи з наступного року, Україна стане основним постачальником продовольства до Китаю.
Доказом тому є досягнута низка домовленостей між країнами про взаємну торгівлю. КНР стала для України новим ринком збуту сільськогосподарської продукції. Уряди обох сторін оперативно і без проблем погодили регламенти і стандарти для експорту.
Попри встановлений Піднебесною 10-річний термін сертифікації імпорту сільгосппродукції, стандарти якості української кукурудзи, сої та ячменю були узгоджені менш ніж за рік. Ці культури вже з наступного року вийдуть на ринок Піднебесної. У наступному році продовжиться підготовка протоколів фітосанітарних вимог і для експорту ріпаку та пшениці. Також до 1 липня 2014 року буде розроблено детальну програму економічного співробітництва між Україною та КНР.
Як заявив профільний Міністр, був укладений контракт, який передбачає постачання рафінованої та нерафінованої лляної олії до Китаю в 2014–2015 рр.
Як зазначають аграрні експерти, Україна стала однією з трьох країн, яка отримала можливість експортувати зернові до Китаю. У Мінагропроді планують, що в 2014 році Україна відправить до Китаю сільгосппродукції щонайменше на 2,5 млрд дол. США, а вже з 2015 року наша країна матиме стабільні поставки до КНР не менш ніж на 3,5–4 млрд дол. США.