Київський зоопарк перейшов на «літній режим показу тварин»
В холодні пори року тварин можна було побачити лише в отоплюваних приміщеннях, де вони самотньо чекали на літо
Сонце засвітило на всю потужність, і сірі стіни змінились на свіже повітря та соковиту траву.
Тварини з початком літа почуваються вільніше, але разом з тим воно приносить і певні проблеми: спека, сезонна линька, їжа псується на сонці.
Корма для тварин надходять в зоопарк двічі на тиждень, в зафіксовані дні. Для певного виду надходить своя їжа, яку перевіряє фахівець. Це лише запобіжний захід, бо всі корма сертифіковані і перевірені. Для кожної тварини складений певний раціон, наприклад, тигр в день з’їдає 9,5 кг харчу, качки – 300 гр, а слон 261 кг. Меню складають з розрахунком стану тварини, її віку і особливостей, тому кормити тварин суворо заборонено.
Але як пояснити дитині, що тварину не можна погладити і покормити? Спеціально для цього на території зоопарку є так званий «дитячий зоопарк» , де мешкають безпечні тварини, яких можна погладити і покормити спеціальним кормом, який можна придбати на місці.
Там в цьому сезоні з’явились нові мешканці – ондатри. Для них зробили невеликий ставочок і будиночки.
Окрім ондатр в дитячому зоопарку можна побачити овець, кіз, ослика, білочку, їжака, тхорів і різних свійських птахів.
На свіже повітря вийшла також велика слонова черепаха, яка всю зиму пролежала в сплячці і тепер відгодовується. Вона повільна, але цілеспрямована. Нехай її ритм життя не введе вас в оману – черепаху краще не гладити, вона має міцні щелепи, якими не жує, а ламає їжу, тому гладити цю тварину не варто.
Жирафів теж вивели з їхніх воль’єрів і вони тепер можуть їсти листя з дерева, як вони звикли в природному середовищі.
В кінці травня в свій ставок повернувся бегемот – це одна з не багатьох тварин, яких не можна було побачити взимку. Треба тривалий час простояти над ним, щоб побачити щось, окрім його спини. Зрідка бегемот піднімає голову, позіхає чи повертається.
Улюбленець зоопарку – слон Хорас, з’явився у Київському зоопарку 5 червня 2012 року, і от вже два роки дарує всім хороший настрій. Слоненя переступає з лапи на лапу, підбирає хоботом сіно і махає відвідувачам вухами. Тварина хворіє на стереотипію – безцільне повторення рухів, але німецькі ветеринари не бачать загрози для життя Хораса.
(фото № 20)