Кулаками після бійки: українка ще може перемогти на «Євробаченні»?
Після пісні кулаками не махають – цей девіз завжди характеризував «Євробачення».
І хоча конкурс багато разів обвинувачували у застарілому форматі й голосуванні за принципом «віддай 12 балів за сусіда», цього разу запахло смаженим на міжнародному рівні. До переможниці цього року Емілі Форест начебто не було жодних претензій – її композицію справді було визнано кращою чи не від початку фестивалю. Аж раптом голландські журналюги відкопали схожість композиції із піснею «I surrender» гурту «Teardrops». Треба сказати, що композиції дійсно підозріло подібні… Однак навіть плагіат тьмяніє на тлі політичних розборок, які влаштували на найвищому рівні. Приміром, міністр внутрішніх справ Росії Сергій Лавров особисто (!) звернувся до колеги із Азербайджану Ельмара Мамедьярова з такою претензією: мовляв, як десять балів, призначених для Росії, перетворились на один? Водночас литовські журналісти з’ясовують, що азербайджанець Фарид Мамедов (він обігнав Злату Огневич лишена 20 балів) отримав зайві голоси. Навіть Олександр Лукашенко вважає результати «Євробачення» фальсифікацією (хоча Білорусі начебто ніхто не завинив). А з огляду на ставлення ЄС до країни й «бацьки» особисто – тут навіть підробка голосів не допоможе…
Хто в чому і хто кого звинувачує, вже навіть складно розібратися. Але державні мужі абсолютно серйозно розслідують підробки пісенного конкурсу. При цьому, якщо російській співачці з її п’ятим місцем нічого не світить, то Україні з третім − є на що сподіватися. Користуючись спортивною термінологією, «золото» й «срібло» вже давно треба дискваліфікувати. Проте Україна поки скромно відмовчується – ніби й не претендуємо ні на що. Щоправда, згадуючи основний принцип «Євробачення», тобто політкоректність, можна сміливо сказати, що МВС Росії, Азербайджану й Білорусі дарма стараються, точніше займаються банальною провокацією. Має статися щось аж надто неординарне, щоб журі конкурсу врахувало таку кількість промахів. А уявляєте, як після цього виросте популярність фестивалю? Вона, як відомо, негативною не буває…
… При цьому, якщо російській співачці з її п’ятим місцем нічого не світить, то Україні з третім − є на що сподіватися…
Ну хоть думайте, что пишете. Если вы с третьего собрались на первое, то с пятого “російська співачка” в таком случае перемещается на третье. То самое, которым вы сейчас так гордитесь.
Автор, не вводите людей в заблуждение . “Teardrops” – это не голландская группа, как вы тут указываете, а часть названия песни Emmelie de Forest “Only Teardrops”. А нидерландская группа называется “K-Otic”.