Королевська захистить ветеранів війни соціальними паспортами
Кабінет Міністрів на своєму засіданні 13 листопада прийняв постанову і затвердив Порядок визначення та задоволення соціально-побутових потреб та потреб у медичній допомозі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих) воїнів.
Постановою, зокрема, затверджено форму соціального паспорта ветерана ВВВ 1941–1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих) воїнів.
Експерти зазначають, що в паспорті ветерана міститиметься повна інформація по кожного потребуючого опіки держави — від його місця проживання до індивідуальних потреб у матеріальній допомозі та соціальних послугах. Крім того, в документі будуть зібрані дані про всі пільги і субсидії кожного ветерана, а також, що є важливим, про відповідальних за їх надання.
Соціальний паспорт дозволить державі більш точно прорахувати всі необхідні витрати і закласти їх у державний і місцеві бюджети. А потім, як зазначають експерти, неухильно їх виконувати. Знаючи, чого потребує кожен ветеран, держава зможе повністю забезпечити його всіма необхідними послугами — з чітким розумінням, хто, як і коли має їх надати.
Реалізація постанови Уряду дозволить підвищити рівень соціального захисту ветеранів ВВВ, поліпшити їх медичне та соціальне обслуговування, а також матеріально-технічну базу госпіталів, будинків-інтернатів для інвалідів ВВВ та інших профільних установ, продемонструвати поважне ставлення до тих, хто бився і гинув за Батьківщину.
Урядові аналітики зазначають, що для нагляду за тим, як обслуговуються ветерани в соціальних і медичних установах, будуть залучені також різні ветеранські організації, що забезпечить дієвий контроль якості соціальних та медичних послуг ветеранам.
«За допомогою цього паспорта ми зможемо визначити обсяг ресурсів, необхідних для кожного ветерана, — на ремонт житла, лікування та медикаменти, забезпечення технічними засобами», — сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.
Експерти нагадують, що в 2014 році буде святкуватися 70-річчя з дня визволення України від фашистських загарбників, а в 2015 році — 70-річчя Дня Перемоги. Але вже цього року, 13 березня, Уряд прийняв рішення підвищити мінімальні пенсії всім інвалідам війни II–III груп та учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років. Таким чином, з 1 травня 2013 року в учасника бойових дій у період ВВВ, якому виповнилося 85 років, пенсія не може бути менше 2548 грн. Крім цього, Уряд збільшив щорічну разову грошову допомогу до Дня Перемоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань в середньому на 10%.
Водночас у 2013 році ветерани та інваліди війни отримають більше 1000 автомобілів. Однак експерти Мінсоцполітики зазначають, що на виконання програми надання ветеранам автомобілів в наступні роки потрібно буде виділити з держбюджету ще 5 млрд. грн. Крім цього, необхідно збільшити розміри підвищення пенсії або державної соціальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни щонайменше з 42% до 50%, а дітям війни — з 7% до 8%.
Очередной бред – удостоверения недостаточно, так надо еще кое-что поморочить?