Конституційні зміни посилять судову владу
Посилення незалежності української судової галузі влади – одне із ключових вимог Євросоюзу не тільки в контексті підписання Угоди про Асоціацію, але й у контексті реалізації загальноприйнятої в демократичних країнах моделі поділу галузей влади.
Так Антон Підлуцький, перший віце-президент Агентства журналістських досліджень (АЖД), прокоментував актуальність законопроекту №2522а «Про внесення змін у Конституцію України щодо посилення гарантій незалежності суддів».
На його думку, механізм створення й ліквідації судів, передбачений законопроектом дозволить більш глибоко й виважено підійти до цього процесу. «Посилення ролі Вищої ради юстиції (ВРЮ), з першого погляду, може збентежити. Але те, що генпрокурор не зможе у ВРЮ голосувати з питань, що стосується суддів, досить переконливий аргумент на користь посилення ролі ВРЮ в регулюванні роботи судової галузі влади», – зазначає перший віце-президент АЖД.
Автоматичне призначення судді на безстроковий період, як пропонується законопроектом, на думку експерта, спірна норма, у якої є свої плюси й мінуси. «З одного боку, можна прийти до думки, що судді стануть менш підконтрольними. Але з іншої, підконтрольні кому? Депутатам, ВРЮ? Якщо грамотно прописати й дотримуватися правил роботи судді, то, у випадку порушень і зловживань, довічний термін роботи не стане гарантією недоторканності», – експерт.
У нас суд не может быть независимым так как он у нас купленный государством! Короче-продажный!