«Комету століття» ІSON вдалось сфотографувати телескопом «Хаббл»
Вченим вдалося зробити перші світлини «комети століття» космічним телескопом «Хаббл». На даний момент комета ІSON знаходиться приблизно в 621 млн км від Сонця і побачити її можна лише через надпотужні телескопи як невелику світлу крапку.
Доктор фізико-математичних наук Олександр Вольвач відзначає, що комету ІSON можна буде побачити неозброєним оком з жовтня 2013 до січня 2014 року. 28 листопада комета підлетить дуже близько до Сонця і під впливом високих температур може зруйнуватися. Мінімальна відстань між кометою і поверхнею Сонця складе всього близько 1млн кілометра. Комета може бути яскравішою за повний Місяць. Крім того, у середині січня 2014 року Земля пройде через залишки «хвоста» комети і жителі планети можуть побачити метеорний дощ.
Олександр Вольвач нагадує, що 18 травня 1910 року людство пережило перший «науковий» кінець світу, коли астрономи заздалегідь розрахували, що Земля має пройти через хвіст комети Галлея, в якому спостерігалися молекулярні смуги ціану, чадного газу та інших сполук, здебільшого отруйних для людини.
Кримська астрофізична обсерваторія повідомляє, що за допомогою 22-метрового радіотелескопа в Сімеїзі будуть розпочаті дослідження хімічного складу та газопродуктивності комети.