Колесніченко, переодягнений у Фаріон, – шоу політичних близнюків
Останнім часом Ірину Фаріон не чутно, і це стало непокоїти. Після свого дня народження, отримавши римоване поздоровлення, пані якось притихла
Проте ПіК із полегшенням дізнався, що з улюбленицею все гаразд: просто вона готувала новий номер. І, варто визнати, цього разу їй вдалося стрибнути вище голови
Отже, разом із колегою Юрієм Михальчишиним Фаріон зареєструвала проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо покарання за дії, спрямовані проти державної мови.
Спочатку спало на думку, що це жарт. Проте пошук у базі законопроектів Верховної Ради показав документ за реєстраційним номером 2601. І там справді написано, що максимальний термін увʼязнення за дії проти української мови – 7 років. Пані Фаріон – послідовна, як Янукович. Цей намір виношувався давно, про що ми вже писали.
Прочитавши текст, ПіК зрозумів, що недаремно турбувався за пані Ірину. Процитуємо: «Умисні дії, вчинені з метою витіснення державної мови з інформаційного простору, звуження сфери її функціонування на території України, заборона чи обмеження прав на вільне її використання, створення штучних умов для домінування іноземної мови у сфері комунікацій, інформаційних систем, інформаційної власності, у державних і комунальних дошкільних установах, загальноосвітніх закладах, середніх спеціальних та вищих навчальних установах, публічне зневажання чи приниження державної мови, що завдало істотної шкоди національним інтересам чи несе реальну загрозу національній безпеці України, – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк».
Далі йдеться про вчинення злочину організованою групою або з використанням засобів масової інформації, Інтернету тощо. Якщо вони призвели до «тяжких наслідків», то мають каратися 7 роками увʼязнення.
Що то за дії, автор законопроекту не розшифровує, тож кваліфікуватиме їх, мабуть, прокурор-член партії «Свобода». Чому приниження державної мови може «нести реальну загрозу національній безпеці України» – взагалі незрозуміло, як і «тяжкі наслідки». Та, пропри обсесивну аргументацію, Фаріон впроваджує окрему статтю КК України поряд із статтею за державну зраду.
ПАРАЛЕЛІ
Ця історія нагадує прийняття в 2007 році Закону «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», що передбачав покарання до 4 років за невизнання факту Голодомору. Ініціював його тодішній президент Віктор Ющенко, мабуть, під дією діоксинової інтоксикації головного мозку. В суворості покарання свободівка випередила Віктора Андрійовича, поступившись йому в реалізації ініціативи.
Проте Фаріон не перевершила свого мовного антипода – Вадима Колесніченка, який останнім часом захоплюється політичним перевдяганням. У 2011 році регіонал запропонував 6 червня святкувати День російської мови. Його ж перу належить відомий Закон «Про основи мовної державної політики». Саме за цей подвиг Путін нагородив Колесніченка медаллю Пушкіна. Мабуть, лаври Колесніченка не давали Фаріон спокою, бо нагородили регіонала на початку року, а в березні вона швиденько зареєструвала свої виправлення до КК України. Хоча постає питання – хто її нагороджуватиме?
А взагалі Колесніченко і Фаріон – політичні близнюки. Він – за російську мову, вона – за українську, але з однаковою хворобливою навʼязливістю. Помічено, що такі пасіонарії є в будь-якій авторитарній партії, починаючи з Геббельса в НСДАП. У нашому випадку, вони вигідно відтіняють у цілому поміркованих і розсудливих лідерів – Олега Тягнибока та Віктора Януковича.
Очевидно, Колесніченко та Фаріон мають ще одну важливу функцію. Борсаючись у мовному питанні, вони штучно протиставляють одну частину громадян іншій. Добре відомо, що таким чином відбувається мобілізація електорату як «Свободи», так і «Регіонів». Водночас ця технологія слугує стратегічній меті: вона поглиблює непорозуміння між виборцями Сходу і Заходу країни. Розділяй і владарюй – все точно за Макіавеллі.