Кількість землян до 2050 року за прогнозами ООН збільшиться до 9,6 млрд
Департамент економічного і соціального розвитку ООН прогнозує, що населення Землі у 2050 році становитиме більш як 9,6 млрд осіб. “Очікується, що нинішнє населення землі, що становить 7,2 млрд осіб, збільшиться на 1 млрд через 12 наступних років і досягне більш як 9,6 млрд до 2050 року”, – зазначається у повідомленні.
Згідно з прогнозом, збільшення населення станеться, в основному, за рахунок країн, що розвиваються. У розвинених державах рівень населення практично не зміниться, за винятком Європи, де він скорочуватиметься. Економістам ООН довелося відкоригувати свій минулий прогноз, оскільки сучасні тенденції свідчать про стрімкіше зростання кількості жителів Землі, ніж передбачалося раніше.
Так, очікується, що до 2028 року Індія за кількістю жителів випередить Китай. До цього часу населення кожної з цих країн становитиме 1,45 млрд осіб, після чого населення Індії дедалі збільшуватиметься, а Китаю – зменшуватиметься.
При цьому 48% населення живе в країнах з низьким рівнем народжуваності. Це – практично уся Європа, за винятком Ісландії, 19 азіатських держав, 17 країн американського континенту, дві африканські і одна в Океанії. Найбільші країни з низькою народжуваністю – це Бразилія, В’єтнам, Китай, Росія, США та Японія. Висока народжуваність спостерігається в африканських країнах, Афганістані й Тиморі-Лешті.
Що стосується середньої тривалості життя, то, за даними ООН, з 1950-1955 рр. до 2005-2010 рр. вона збільшилася з 47 років до 69. Очікується, що тривалість життя й надалі збільшуватиметься.
За матеріалами ecoburougcc.org.ua