Кабмін продовжує програму захисту знедолених. Цього разу на черзі – прокурори
Як відомо, працівники прокуратури носять форму. Як і міліція, як президентська охорона, як і славнозвісний спецназ «Беркут» – усі, хто стоїть на стражі нашої (це не жарт) безпеки, правосуддя та на всіляких інших приємних демократичних цінностях
Те, що будь-яка сторожа має бути добре вгодована, одягнута та взута – це аксіома, відома кожному доброму хазяїну. От і Кабмін, розглянувши нещодавно перелік форменого одягу працівників прокуратури, вирішив, що треба його покращити. Без лапок.
ПРОКУРОРСЬКИЙ «ОТ КУТЮР»
І ось, два тижні тому Постановою Кабміну № 370 класні чини прокуратури були обдаровані новим витвором державного «от кутюр»: «Пальто із сукняної тканини світло-сірого кольору, прямого силуету, двобортне, із застібкою на три формені ґудзики золотистого кольору, з відкладним коміром і лацканами. Пілочки з боковими кишенями із клапанами. Комір із натурального каракулю сірого кольору. Рукави вшивні, двошовні, з прямими обшлагами».
Це варіант парадний. До нього новою постановою додається й повсякденний – точно такий же, але темно-синій. І, не зупиняючись на цьому, Кабмін постановив (гуляти так гуляти!) замінити на прокурорському шкіряному взутті підбивку із штучного хутра на натуральну.
Отже, просто атракціон нечуваних щедрот. Одразу уявляється радість нужденних українських прокурорів, які до того бігали взимку в черевичках на риб’ячому хутрі та без пальт (за старим переліком видавалася лише злидарська «куртка зимова подовжена з коміром із штучного хутра»). То, може, тому наші прокурори й злі такі були, бо в них пальт не було. Може, й «колядували» лише для того, щоб чоботи на зиму собі купити. А ось тепер все піде по-іншому!
КРАПЛЯ ДО КРАПЛІ
Звісно, все вищесказане про новий прокурорський гардероб можна вважати лише злісним стьобом. Окрім, власне, Постанови № 370. Вона, як ви розумієте, аж ніяк не стьоб, вона – документальне підтвердження державного піклування. Робота така в держави – піклуватися про незахищені верстви населення. І вона цю роботу старанно виконує, наші прокурори можуть це підтвердити.
Здавалося б, чого чіплятися до таких дрібниць – врешті-решт, всі оті пальта та черевики на хутрі в масштабі української економіки просто крапля у морі. Хоча, якщо підрахувати кількість прокуратур у нашій країні та кількість класних чинів у них, помножити на вартість найдешевшого пальта зі смушками, приплюсувати бонуси «переможцям» тендерів на постачання, пошив, моделювання та все таке інше, ця крапелька на очах перетвориться у таки чималий струмок.
Але державу це, очевидно, не зупиняє. Багата в нас держава, всі нею забезпечені – і діти-сироти всі у натуральному хутрі розкошують, і інваліди на надсучасних колясках роз’їжджають, і пенсіонери від своїх пенсій аж лопаються. Усі задоволені, усі забезпечені – можна тепер і про прокурорів подбати. І дарма, що більшість із наших прокурорів на свої задекларовані та не задекларовані доходи здатні собі ці пальта хоч від Кардена замовити – з леопардовими комірами замість смушків. Але держава дбає: хоч не хоч, а пальто на халяву отримай.
І отримають, куди ж дінуться. Щоправда, фасончик не «фонтан», і взагалі в «кайєні» в пальто їздити незручно, але доведеться терпіти.
Бо служба – є служба.