Кабмін обіцяє безпеку шахтарям
Уряд прийняв рішення про створення нової установи з підвищення гірничої безпеки — Центру комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості. Відповідне розпорядження було прийняте Кабінетом Міністрів на засіданні 25 грудня 2013 року
Установа буде підпорядкована Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд).
За словами урядових експертів, мета створення Центру — підвищення рівня безпеки робіт на шахтах вуглевидобувних підприємств. До сфери його діяльності входитиме контроль стану рудникового повітря і гірничо-шахтного обладнання, запобігання виникненню небезпечних ситуацій шляхом автоматизованого прогнозування.
З цією метою Центром здійснюватиметься створення і введення єдиної інформаційної бази з питань роботи підприємств вугільної промисловості на основі автоматизованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та активна взаємодія з Уніфікованої телекомунікаційною системою контролю та автоматизованого управління гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС).
УТАС була розроблена у 2012 році для підвищення безпеки шахтних робіт. Наразі триває активне впровадження Системи на шахтах України. На створення УТАС було витрачено 220 млн грн.
Також Центр комплексної безпеки займатиметься здійсненням централізованого контролю стану рудникового повітря і гірничо-шахтного устаткування, контролюватиме дії оперативно-диспетчерських підрозділів шахт з метою запобігання виникненню аварійних ситуацій і займатиметься аналітичною обробкою даних єдиної інформаційної бази роботи підприємств вугільної промисловості.
Для створення і запуску нової установи державою було виділено 30 млн. грн., повідомляють експерти. За їх словами, запуск Центру — це продовження проведення Урядом політики з підвищення безпеки вугільної промисловості України. Така політика наразі є вкрай актуальною, зазначають експерти, оскільки вугільній промисловості України необхідно постійно поліпшувати умови праці шахтарів.
Заходи з підвищення безпеки робіт на підприємствах, що вживаються Урядом, демонструють позитивний результат. За даними Держгірпромнагляду, за 11 місяців 2013 року кількість нещасних випадків зі смертельним результатом на українських шахтах зменшилась на 25% порівняно з аналогічним періодом 2012 року.