Із користувачів Інтернету знову викачують гроші
Ну ніяк не залишать наші можновладці у спокої вітчизняний інтернет-простір. Як це так: люди туди вільно «ходять», зависають, спілкуються, кіно дивляться – і все задарма? От і робляться час від часу спроби викачати з віртуального простору реальні гроші
Не так давно, наприклад, депутат-опозиціонер В’ячеслав Кириленко розродився законопроектом «Про внесення змін у Податковий кодекс стосовно підтримки національної кінематографії», у якому запропонував знімати 2 % із прибутків не лише з компаній, що займаються кінопрокатом, а й із телефонних компаній і таких, що пропонують послуги цифрового телебачення й Інтернету.
Через місяць – новий сюрприз, цього разу не від депутатського корпусу, а від уряду. Кабмін запропонував увести збір із обладнання і матеріальних носіїв для відтворення аудіо- та відеозаписів.
Гроші збираються знімати з імпортерів і виробників техніки, за допомогою якої у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах. Тобто податок пропонується брати не лише із програвачів усіх типів (DVD, музичних центрів, автомагнітол), а й із лазерних дисків, карток пам’яті, флешок. Ну і, звичайно ж, із комп’ютерів.
І от – ще одна «весела» новина. Як повідомила газета «Капітал», Національна комісія з регулювання зв’язку запропонувала ввести додаткову плату за ввезення в країну пристроїв, що підтримують Wi-Fi. Нині такі пристрої можна ввозити без дозволу Українського державного центру радіочастот, але орієнтовно через три місяці такий документ будуть вимагати, якщо в країну імпортується партія з більш як чотирьох ґаджетів. А це – комп’ютери, планшети, безпровідні клавіатури та мишки, веб-камери, монітори, смартфони… Додаткова плата – 10 гривень із кожного пристрою. Причому платити будуть не лише імпортери, але й пересічні покупці, які вирішили придбати техніку в зарубіжних інтернет-магазинах.
Головною причиною веселого «нововведення» називають те, що розповсюдження пристроїв призводить до того, що Wi-Fi-діапазон нині сильно забитий радіосигналами, тому провайдери скаржаться на те, що не в змозі надавати якісні послуги із забезпечення безпровідним Інтернетом.
Але насправді нам здається, що це чергова спроба трішки підлатати бюджет. Може, наступними кроками стануть спроби зняти гроші з користувачів скайпу (а що це таке, справді, за неподобство? Телефонують різні там, і все задарма!) або з телефонами, які оснащені блютузом. А оскільки він є сьогодні майже у всіх ґаджетах, це ж скільки грошей можна злупити?