IT-індустрія формуватиме 8% національного ВВП України
Уряд затвердив Стратегію розвитку IT-індустрії на 2014 рік. Відповідне розпорядження було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.
Відповідно до прийнятої Стратегії розвитку IT-індустрії, основна робота Уряду буде спрямована на збільшення держзамовлення у сфері навчання фахівців ІТ-галузі у вишах. Оскільки до 2018 року для підтримки нинішніх темпів розвитку комп’ютерної індустрії знадобиться понад 50 тисяч кваліфікованих фахівців.
Крім того, необхідно зберегти і зробити ще більш ефективною якість комп’ютерної освіти, яка дозволила Україні з 1,8 млрд дол. США увійти до четвірки світових лідерів за обсягами експорту програмної продукції. Поступаючись лише Індії (34 млрд дол. США), Китаю (28 млрд дол. США) і Росії (2,7 млрд дол. США). При цьому експорт інформаційних послуг у цьому році, порівняно з 2012 роком, зріс на 1 млрд дол. США, кажуть урядові аналітики.
Слід зазначити, що Прем’єр-міністр України Микола Азаров взяв IT-галузь під свій особистий контроль. Прем’єр переконаний, що саме розвиток IТ-галузі як інноваційної сфери економіки з високою доданою вартістю дозволить в стислі терміни збільшити ВВП України.
Глава українського Уряду, затверджуючи Стратегію розвитку індустрії програмної продукції на основі теперішніх тенденцій зростання, спрогнозував, що до 2015 року експорт вітчизняних IT-товарів, послуг і комп’ютерних технологій повинен становити 8 млрд дол. США.
Цей прогноз також підтримують фахівці із Майкрософт, які передбачають, що через три роки сектор IT формуватиме 8% національного ВВП України (сьогодні не більше 3%).
Як зазначають урядові експерти, структурний розвиток комп’ютерної освіти і пільги для ІТ-галузі в зниженні ставок оподаткування (звільнення від ПДВ на послуги в сфері інформатизації, сплата податку на прибуток IT-підприємств на рівні 5%) повинні створити найвигідніші умови для роботи IT-індустрії в Східній Європі, яка виробляє 20% всього програмного забезпечення в світі.
Цей прогноз підтверджують вже зараз світові рейтингові агентства. За даними дослідження ринку IT-аутсорсингу компанією Central and Eastern European Outsourcing Association, Україна посіла перше місце серед країн Центральної та Східної Європи в категоріях «Краща ринкова вартість у сфері IT-аутсорсингу» і «Найбільше число співробітників, зайнятих у сфері IT».
Крім того, слід зазначити, що український Інтернет — один із найдинамічніших і швидкозростаючих сегментів Мережі в світі. За кількістю Інтернет-користувачів України посідає 33-є місце в світі. А за останній рік доступ до високошвидкісного Інтернету в країні збільшився на 322%, що є одним із найзначніших зростань у світі.
Всього в українській сфері IT сьогодні працює близько 2 тис. компаній, зайнято близько 40 тис. співробітників, річний обсяг експорту програмної продукції та послуг становить близько 1,8 млрд дол. США, а середня зарплата програміста в галузі становить 2 тис. дол. США.