Ікона Тимошенко покупця не знайшла. Але продається «Юлія, що плаче»!
Ікона із світлим ликом вітчизняної мучениці Юлії Тимошенко так і не викликала ажіотажу серед поціновувачів мистецтва та фанів Юлії Володимирівни. Нагадаємо, що художник з Італії Антоніо Матраграно виставив свою роботу на продаж, оцінивши її у 100 тисяч євро.
За великим рахунком, те, що бажаючих придбати картину не в’явилось, не дивує, адже насправді «ікона» являє собою фото Тимошенко із домальованим німбом. Тобто техніка виконання не притаманна для іконопису, до того ж багато хто вважає, що робити з Юлі святу, м’яко кажучи, зарано.
Але певний тренд таки намітився. Тимошенко стараннями українського правосуддя та високопоставлених єврочиновників стала настільки популярною, що перетворилась на об’єкт для митців. Відомо багато спроб зобразити Юлію Володимирівну за допомогою колажів чи фотошопу, і візьмемо на себе відповідальність заявити, що то все – примітивний кіч.
Але редакція інтернет-журналу «ПІК» спромоглася знайти справді цікаву художню роботу, що зображує Тимошенко, – картину, яка претендує називатися справжнім мистецтвом. Як виявилось, у колекції столичної арт-галереї «Мінус 4» зберігається робота кубинської художниці Джехан Сандри Салем «Джулія, яка мріє». І сама робота, і особистість художниці викликають певну цікавість. Як повідомила куратор галереї Оксана Шевченко, робота «Джулія, яка мріє» була показана в Києві влітку 2011 року у рамках виставки «ЕЙНШТЕЙН БУВ БІЖЕНЦЕМ» (Живопис і графіка художників-біженців).
Майже Джоконда
«Роботу виконано кульковою ручкою на зворотній стороні справжнього передвиборчного плакату 2010 року з зображенням Юлії Тимошенко. Графічний малюнок наче відбиває зображення, але перетворює його на «уявну подобу» оригіналу. Робота експонується у двосторонній рамі, яка дозвояє оглянути обидва боки зображення. Цей прийом, характерний для майстрів епохи Відродження, а також загальна композиція портрету, дрібні деталі малюнку створюють алюзію до відомого портрету Джоконди», – розповіла ПІКу куратор галереї «Мінус 4».
Художниця Джехан Сандра Салем, народилась у Гавані. З часів навчання в середній школі Гавани, пані Салем вважали ідеологічним дисидентом і порушником порядку, що чинить опір комуністичному вихованню. Уже в 12 років вона стала співпрацювати як ілюстратор з дитячим журналом La Edad de Oro en Nosotros (Золотий Вік Всередині Нас). Пані Салем вивчала мистецтво в Асоціації художників Hermanos Saiz (Брати Саіз) та в Академії Св. Олександра в Гавані, проте її виключили з навчального закладу як «ненадійну» особу. Згодом вона намагалася отримати сертифікат художника в офіційному Кубинському Фонді Культури – державному закладі цензури всіх мистецтв Куби, однак її засвідчення неодноразово відхиляли.
У 2005 році пані Салем стала активним учасником Movimiento Cristiano Liberación (Християнського визвольного руху), одного з головних опозиційних угрупувань Куби, який заборонений та переслідується режимом Фіделя Кастро. У 2006 році художниці та її чоловікові, Абелю Родрігесу, вдалося отримати закордонні паспорти та вилетіти з Гавани до Києва. У тому ж році пані Салем та її чоловік звернулися із заявою про надання статусу біженця в Україні, проте отримали відмову. Після майже п’яти років судової тяганини Державна міграційна служба України так і не визнала їх біженцями. Натомість восени 2011 року художниця отримала політичний притулок у США.
Передбачила долю Тимошенко
«Цікавою є історія створення «Джулії, що мріє, – пригадує Оксана Шевченко. – В Україні пані Салем фактично не мала на що жити – їй виплачували з якогось державного фонду аж… 17 гривень на місяць. В неї не було можливості придбати навіть фарби та полотна. Плакати Тимошенко роздавали тоді на вулицях, так він опинився в неї. І в якийсь момент художниця вирішила зобразити Юлю такою, якою сама її уявляла. Передвиборчий плакат став у нагоді, за відсутністю фарб малювала кульковою ручкою… Отже, з будь-якого боку ця робота є унікальною».
Символічно, що згодом відвідувачі галереї нарекли картину «Джулія, що плаче». Ця робота є проявом художнього передбачення: коли вона створювалась, Тимошенко була прем’єр-міністром, кандидатом в президенти. Але художниця відчула, що цій жінці скоро доведеться справді плакати…
А тепер – увага! Картина «Джулія, що плаче» виставляється на продаж! Інтернет-аукціон відбуватиметься на сайті ПіКу протягом місяця. Стартова ціна – 99000 вітчизняних гривень. Для членів «Батьківщини» – спеціальні умови!
Торгуйтесь і робіть ставки просто у коментарях нижче!
По-моему, на портрете Богословская, а кто будет молиться на Богословскую, кроме кучки безумно злых, у которых денег отродясь не водилось, вот и не продается.
Зачем портрет Юли, Чечитову? Заказал бы, где нибудь в Макеевке, на сталелетейном, бюстик вождя из чугуна. И по уставу и плюс бы заработал по партийной линии.
Свяжитесь с моей приемной в ВР.Идеальный экземпляр в мою..или на подарок!
Она больше на троюродную сестру Юльки похожа. Портретное сходство отсутствует.
33 серебренника-красная цена…
Что тварится в душе Багасловскай, Рвёт и мечет, всю жизню мечтала о такой славе, как у Юльки, а тут на тебе, недотягивает, не вышла не умом, не внешностью и харизьма не та.
Ща Яценюк прибежит и купит, точняк. Рядом нарисуется – и на бигборду!
Если это не фейк,готов дать 10-ку!