Ідеологічний департамент ПР вчить депутатів користуватися жувальною гумкою та не чухати носа
Після публікації журналом «Форбс» розмови з головою Департаменту ідеологічного та комунікаційного забезпечення ПР Володимиром Демидком Україна дізналася, хто і як дресирує членів Партії регіонів говорити на камеру правильні речі
Власне, ми і без того здогадувалися, що цицеронів серед регіоналів небагато і хтось таки має писати їм темники та шпаргалки. Однак не можна не схилити в повазі голову перед тим рівнем інформаційного супроводу, який ПР надає своїм членам. Бо що б вони, бідолашні, робили без тих папірців, які департамент цнотливо називає «інформаційними інструкціями»? Хіба що мекали б перед камерами?
Проте, як виявилося, рідна партія піклується не лише про зміст промов регіоналів, але й про їхню форму. А також про манери та зовнішній вигляд виступаючих. У розпорядженні «ПіКу» опинилася пам’ятка за підписом Департаменту ідеологічного та комунікаційного забезпечення, яка має розсилатися партійцям в електронному вигляді.
Наводимо текст пам’ятки повністю та без купюр.
Пам’ятка
Підготовка та поведінка під час публічних виступів у телевізійному ефірі
Прохання прочитати уважно та запам’ятати і дотримуватися наступних пунктів!
Зовнішній вигляд
1. Зовнішній вигляд має бути охайним і скромним. Для чоловіків – діловий костюм (бажано, з краваткою неяскравих відтінків із некрупним візерунком). Для жінок небажані дуже відкриті або дуже короткі сукні, а також складні, екстравагантні зачіски. Народний депутат від Партії регіонів має виглядати природно.
2. Уникайте червоного кольору в одязі – він нечітко виглядає на телеекрані та спотворює колір обличчя. Найкращі кольори – синій, блакитний, сіро-блакитний.
3. Коштовності та дорогі годинники перед телеефіром треба знімати.
4. Зверніть увагу: натільний хрест за традиціями Православної Церкви носиться під одежею.
5. Під час зустрічі з журналістами та виборцями подих має бути свіжим. Якщо у Вас є сумніви, не забудьте перед зустріччю скористатися жувальною гумкою або зубним еліксиром. Бажано також уникати використовування парфумів із різким запахом. Пам’ятайте: дрібниці можуть зіпсувати Ваш позитивний імідж, тому будьте уважні.
Зміст виступу
1. Уважно прочитайте поточну Інформаційну Інструкцію. Постарайтеся запам’ятати вказані в ній цифри та тези, виділені жирним шрифтом. Не імпровізуйте, якщо Ви не впевнені у собі. Найважливішу інформацію рекомендується завчити заздалегідь і кілька разів прорепетирувати уголос вдома перед дзеркалом або у будь-якому комфортному для Вас оточенні.
2. Якщо умови зустрічі або телеефіру дозволяють присутність Вашого асистента або трансляцію телетексту, уважно слідкуйте за його підказками. Однак старайтеся не демонструвати цього і виглядати природно. Ваш погляд насамперед повинен бути спрямований на ведучого або на аудиторію. Якщо треба, попросіть розташувати асистента або екран із телетекстом у потрібному напрямі.
3. Коло, проведене рукою асистента у повітрі, означає кінець виступу або зміну теми.
Культура мови та поведінки
1. Розмовляючи українською мовою, уникайте русизмів та суржику. Якщо Ви не впевнені у своїх знаннях, говоріть російською, у будь-якому разі, Ваша мова має бути природною та жвавою.
2. Уникайте слів-паразитів, якими звичайно заповнюються паузи між фразами. У крайньому випадку припустимо використовувати у якості зв’язок між фразами вигуки (рос. междометия), наприклад, «е-е», але старайтеся ними не зловживати. Якщо Вам потрібен час, щоб зв’язати думки, можна сказати аудиторії, що питання насправді складніше, ніж вона думає.
Припустимо використовувати для заповнення пауз жести. Наприклад, жінка може поправити зачіску. Якщо Ви носите окуляри, можна зняти їх, протерти й одягнути знову. Це допоможе Вам зосередитися та продовжити свою думку.
Примітка 1
Ваші жести не повинні бути нервовими або нав’язливими. Неприпустимі зайві смикання тілом, потирання носа, почухування обличчя або інших частин тіла та ін. Не тягніть руки у напрямку до камери, бо на екрані вони будуть здаватися дуже великими.
Примітка 2
Використання нецензурних зв’язок, слів та епітетів неприпустимо у жодному разі! Пам’ятайте: справжній політичний діяч є цвітом нації та прикладом культури для всього народу. Не піддавайтеся на провокації та зберігайте спокійну, впевнену поведінку. Ваша політична правота сама по собі буде Вашою підтримкою.
3. Над складними для вимови словами та словосполученнями краще потренуватися заздалегідь, промовляючи їх по складах. Чітко вимовляйте кожен склад, правильно ставлячи наголос, поки не досягнете успіху.
Приклади складних слів та словосполучень, що зустрічаються найчастіше:
кон-ста-тá-ці-я (зверніть увагу: не кон-стан-та-ці-я!)
аут-сóр-тинг
мак-ро-е-ко-нó-мі-ка
де-монс-т-рá-ці-я
єв-ро-ін-те-грá-ці-я
Вíль-нюссь-кий сá-міт
Є-Ес-Пе-Éл (Європейский суд у справах прав людини)
Якщо в Інформаційній Інструкції Вам зустрілося слово, правильної вимови якого Ви не знаєте, скористайтеся орфоепічним словником або зателефонуйте до Департаменту. Ми з радістю Вам допоможемо.
З повагою,
Департамент ідеологічного та комунікаційного забезпечення
Спеціально для рубрики ФЕЙКОДРОМ
Их нужно не ковыряться в носу учить, а не тырить из народного кармана.
При чёмтут регионалы эта школа бизнеса типа как в семинарии говорить учат. В штатах в Беверли Хилзах это как себя вести и управлять толпой с садика учат.