Гігантська чорна діра заснула у самому розпалі
Чорна діра, що розташована на відстані в 13 мільйонів світлових років від Землі, схоже, перейшла в неактивний стан через десятиліття після того, як учені спостерігали її під час поглинання космічного сміття. Інформація про це з’явилася в американському виданні Astrophysical Journal і спантеличила астрономів.
Активність чорних дір звичайно пов’язана із процесами утворення зірок, однак як саме – учені поки не знають. Ця чорна діра розташована в центрі галактики Скульптора або NGC 253, у якій зірки народжуються у великій кількості. Маса цієї чорної діри в 5 разів перевищує масу Сонця.
“Чорні діри харчуються речовиною навколишнього їх акреційного диска. Коли їхнє паливо закінчується, вони засинають”, – пояснює Енн Хорншемайєр із НАСА, одна зі співавторів дослідження.
Акреційний диск являє собою гарячу плазму, що обертається навколо чорної діри з високою швидкістю.
“NGC 253 – явище незвичайне, оскільки величезна чорна діра заснула в самому розпалі процесу утворення зірок”, – додає астроном.
Брет Лемер з НАСА, керівник дослідження, думає, що галактика Скульптора може прояснити деякі поки ще погано вивчені процеси, які відбуваються в нашому Всесвіті.
За матеріалами bbc.co.uk