ГЕРМАН ВОЛГА: КИЇВ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА ВЕЛИЧЕЗНУ АВТОСТОЯНКУ
Герман Волга, кандидат у депутати Київради від партії «Рух за реформи» по округу №71 на Печерську, точно знає, який вигляд повинно мати таке місто як Київ.
Треба зберегти його історичне обличчя, заборонити будівництво в центрі й прибрати машини. Сам він готовий із задоволенням відновити пам’ятку або вулицю в Києві. Він – відомий архітектор, член-кореспондент Академії архітектури України, переможець багатьох міжнародних конкурсів. Він не боїться конкурувати з італійцями і французами. Про те, які проблеми хвилюють мешканців Печерська, в інтерв’ю.
– Чому ви вирішили йти в депутати від Печерського району? Тут зосереджена вся влада і еліта Києва.
Я народився і багато років прожив на Печерську. Тут народився мій син. Тому добре знаю, що цікавить і хвилює його жителів. Їх, у тому числі й мене, багато що не влаштовує.
Перш за все, люди, хоча це і один з успішних районів Києва, не відчувають того комфорту, який був раніше. Немає можливості для спокійної і приємної прогулянки, ігор з дітьми. Ми перетворилися на величезну автостоянку, величезну пробку. Найкращий комфортний і зелений район, на жаль, втрачає свій шарм.
– Які проблеми виходять на перший план?
Комфортність проживання. Колись перед моїм будинком стояли три «Волги» і можна було вільно гуляти. Зараз через машини вийти з під’їзду проблематично. А хаотичні забудови, які влада називає ущільненням. Це жахливо! На вулиці Шовковичній побудували 27-поверховий будинок. Як архітектор скажу: в жодній країні світу такого немає. У центрі міста завжди йде обмеження щодо кількості поверхів. Нам, жителям Липок, не потрібні хмарочоси.
– Але ж будинок зводять відповідно до Генплану Києва. Хіба ні?
Генплан-2025, який КМДА хоче затвердити, це план не розвитку, а руйнування міста. Якщо він буде реалізований, то приведе до повної катастрофи. Знаменита команда Черновецького винайшла таку форму, як Інститут Генплану Києва, якого раніше ніколи не було. Його директор Сергій Броневицький і головний архітектор Києва Сергій Целовальник – автори цього Генплану. По суті, вони виконали замовлення на узаконення незаконних забудов, незаконних відведень землі під будівництво. Багато майданчиків дісталися і нинішній владі Кличка та його компаньйонам: першому заступнику Ігорю Ніконову та іншим депутатам-забудовникам із фракції УДАР у Київраді. Поки що його прийняття відкладено, мабуть, влада злякалася громадської думки, оскільки 25 жовтня вибори, і вони не хочуть втрачати голоси виборців.
Для нас зараз важливо вибрати мера і депутатів Київради саме киян. Такого, як лідер партії «Рух за реформи» Сергій Думчев. Він корінний киянин. Його батько – відомий архітектор- будував наше місто, багато будівель реконструював і відновлював. Таким же, як Сергій Бабушкін (колишній головний архітектор Києва), Целовальник, все одно, що тут буде. Вони тимчасові виконавці, які не збираються тут жити.
– До речі, з усіх київських земель тільки 20% законно оформлені. Що ви скажете з цього приводу?
Чому в нас виникає ситуація з незаконними забудовами, захопленнями земель? Справа в тому, що замовник-інвестор бере землю в оренду і будує будинок, як йому захочеться. Нічого не можна зробити, якщо він замість запланованих 5 поверхів вигнав 27. «Рух за реформи» вважає, що замовником повинно бути тільки місто, територіальна громада. Тоді все зміниться. Громада стежитиме і контролюватиме, хто будує, що і де. Жителі Печерська ніколи не допустили б будівництва висоток.
– Питання парковок сьогодні одне з найгостріших у Києві. Як цю ситуацію можна зінити?
Кличко за півтора року не побудував жодного підземного паркінга. У будь-якому європейському місті – Парижі, Ніцці, Берліні – скрізь горять табло із зазначенням, де і скільки є вільних місць у підземній парковці. У нас – візьміть ТРЦ «Глобус», який Омельченко дозволив побудувати, але там немає жодної парковки! На Бессарабці планувалася підземна багаторівнева розв’язка, а Омельченко вирішив свого часу підзаробити і поставити там купу ларьків. Чому в Берліні у центрі не буває пробок? Там немає таких, як Омельченко або Кличко. У нас замість садочків та шкіл – хмарочоси. У Генплані хочуть, уявляєте, в півтора рази ущільнити забудову. Тобто через кожен двір на прибудинковій території повинен стояти ще один будинок.
– Як розв’язувати питання паркування в урядовому кварталі?
Треба зробити так, як у Європі. Навіщо так багато в одному місці міністерств, відомств, у яких немає своїх парковок? Треба зобов’язати адміністрації побудувати підземні паркінги. Тим більше, на пагорбах. Це ж скільки там може бути поверхів!
Ми пропонуємо виселити міністерства з центру. До них щодня на своїх авто приїжджає величезна кількість чиновників. І зробити сіті. Один із проектів: на Рибальському острові побудувати нові адміністративні будівлі. А будівлі міністерств реконструювати. Подивіться на Єлисейські Поля в Парижі. Всі красиві історичні будівлі – готелі. Треба залучити інвесторів, реконструювати і зробити підземний паркінг. Від стадіону Лобановського до Хрещатика можна зробити чотирирівневу підземну стоянку. І це не так складно. Інакше буде, як зараз у Москві: пробки по 6-8 годин.
– А чому таку очевидну проблему досі ніхто не розв’язав?
Невигідно. У Київраду приходять люди, які хочуть швидко обернути капітал. Що найшвидше? Візьми собі землю, бажано ближче до центру, побудуй якомога більше поверхів. Знаєте, коли я бачу Печерську Лавру на тлі потворного хмарочоса, у мене сльози набігають на очі.
Ми пропонуємо ввести такі податки на хмарочоси, що буде вигідніше їх розібрати, ніж утримувати. Ми хотіли б, щоб нові будівлі зводилися на порожніх площах або в промзонах.
– Багато хто вважає, що з цим уже нічого не можна зробити…
Можна. Потрібна політична воля, закони. І треба просто починати. Подолає дорогу той, хто йде.
– Піднялися тарифи, і для частини жителів Печерська це непідйомний тягар. Що з цим робити?
Тарифи зростають з об’єктивних і суб’єктивних причин. Перший парадокс: вартість газу знижується. Але тарифи не падають. Друге. Електроенергії виробляється все більше, ми її експортуємо. А ось «Київенерго», яке належить відомому олігарху, не знижує тарифів, а навпаки. Хочуть заробити все і відразу. А потім виїхати жити до Європи.
– Зараз багато говорять про децентралізацію, розширення повноважень місцевих громад. Як ви до цього ставитеся?
ОСББ – правильний напрямок, мешканці будинку стають його співвласниками. Людина стає господарем і сама вирішує, які послуги їй потрібні, а які ні. ЖЕКи треба видалити, як хворий зуб.
– У своїй програмі ви пропонуєте безкоштовну медичну страховку для пенсіонерів. Як це буде в реальності?
У Києві величезна армія чиновників, на яку витрачається купа грошей. При мільярдних бюджетах Києва на пенсіонерів не вистачає коштів. РЗР вважає: якщо скоротити цю армію, вивільняється велика кількість фінансів. На ці кошти можна укласти зі страховими компаніями колективні страховки.
– Ваші досягнення, якими пишаєтеся?
Я член-кореспондент Академії архітектури України. Народився в сім’ї архітекторів. Живучи в Києві, не міг не закохатися в його історичні будівлі. Я брав участь у багатьох міжнародних конкурсах і вигравав їх. Нагороджений гран-прі «Кращий проект» у Будапешті. Ми відновлювали палац, що перебував під егідою ЮНЕСКО. Я буду щасливий, якщо випаде можливість відновити якусь пам’ятку або вулицю в Києві. Якщо кияни нам допоможуть прийти до влади, ми не допустимо подальшого знищення історично-культурної спадщини.
За матеріалами: zareformy