Генетики досліджуватимуть мумії за допомогою ДНК
Завдяки новій розробці вдалося розшифрувати геном, який, як вважалося раніше, неможливо розшифрувати через несприятливі умови зберігання. Крім людської ДНК, учені виявили в останках молекули, що належать до найпростіших, і викликають токсоплазмоз і малярію, а також генетичні зразки інших речовин, що використовуються при бальзамуванні: касторової та оливкової олії, льону, мигдалю, лотоса і тощо.
Одними з головних перешкод у роботі генетиків є малий розмір і часто замала кількість матеріалу для аналізу. Генетик Карстен Пуск з Тюбінгенського університет разом з колегами з Німеччини, Єгипту та Італії розробили так звану нову методику аналізу генетичного матеріалу. В якості об’єкта для аналізу використали два скелети, виявлені раніше на території Болівійської низовини, а також п’ять єгипетських мумій, що належать до періоду між 806 роком до нашої ери і 124 роком н.е.
Нова методика відрізняється від колишньої тим, що вчені не акцентують увагу на одному потрібному типу ДНК, а проводять всебічний аналіз, виявляючи всіх можливих носіїв генетичного матеріалу. Раніше цей підхід вже використовувався, проте ніколи вчені не тестували свою методику на зразках, які зберігалися в спекотному кліматі.
Таким чином, за словами дослідників, незважаючи на несприятливі кліматичні умови, генетичний матеріал все ж зберігся, що, можливо стало результатом ефективного бальзамування. Тепер вчені готові перевірити свою методику на більшій кількості зразків.
За матеріалами dt.ua