Фаріон обурила російська мова новообраного Президента

You may also like...

8 коментарів

  1. Дмитро Мартинюк :

    Шановний Громадянине України! Перше і найголовніше: ніяке мовне питання НЕ СТАЛО тим ДЖИНОМ-СМЕРТОНОСЦЕМ, на якого Ви посилаєтесь, бо агресію готували з 2008 року, про це всі вже знають, чомусь окрім Вас. А приводів Путін знайде тисячу, в цьому теж усі переконалися. Так що не каламутьте воду і не вводьте людей в оману. Друге. Держава має спілкуватися з народом винятково ДЕРЖАВНОЮ мовою, про це записано в Конституції України. А на Сході України живуть , окрім росіян, ще й, нагадаю Вам, українці (і їх значно більше), а також представники інших національностей. Отож, якщо йти за Вашою логікою, то й звертатися до них треба було би десятьма чи одинадцятьма мовами. А в Україні, кажуть, 132 національності. І ось для того й існує державна мова, щоби об”єднати всіх в один народ, а з цього випливає, що ВСІ мають володіти державною мовою (а в побуті розмовляйте, будь ласка, якою вам зручніше). І третє. Так звані “російськомовні регіони” – це не тільки суща дурниця (бо ж насправді їх нема жодного, всюди переважають українці). Це ще й бомба уповільненої дії, бо коли певна частина населення не володіє ( і не хоче оволодіти!) об”єднуючою державною мовою (навіть у модно проголошеній “единой стране”) – вона з часом неминуче починає висувати претензії до влади, суспільства, іншої частини народу: хочемо другої державної мови, хочемо російськомовні фільми, хочемо, щоб до нас зверталися російською, хочемо російськомовного діловодства (справочинства), хочемо російськомовних шкіл, вузів. Хочемо, хочемо, хочемо… Ось із чого виникає Ваш Джин-смертоносець! Тоді як володіння державною (почесний обов”язок для всях, а для чиновників – конституційна вимога!) не тільки об”єднує народ, країну – але й створює комфортніші умови для національних і етнічних меншин. БО НЕ МОЖЕ БУТИ ДОБРЕ Й КОМФОРТНО МЕНШИНАМ, КОЛИ ПОГАНО Й НЕКОМФОРТНО ТИТУЛЬНІЙ, ДЕРЖАВОТВОРЧІЙ НАЦІЇ! Це важко зрозуміти?

  2. Микола Русин :

    …тож уявімо, що сталося б, якби за відсутності чи нестачі національного розуму у нас утвердилася б російська як офіційна. А сталося б одне: від нормально-гордого — державна мова українська— у практиці життя з часом хіба що декор, колорит залишився б, а Україна обернулася б на державу з офіційною (службовою, адміністративною) мовою (нагадаємо те, що зазначене у всіх словниках: офіційна мова це — основна мова країни) – російською, і то не тільки для самих нас, українців, а й для усього світу. Принаймні — відповідно до існуючої практики — у те, що то воно є — ота «державна мова», що означає «державна мова», крім зрозумілого для нього позначення «офіційна мова», світ просто не вникав би, бо, власне, і вникати не було б у що. Адже, варто повторити, оскільки офіційний статус мови — це те ж саме, що й статус державний, то уявляти якийсь самостійний простір для оцього державного (поза офіційним) просто смішно. Не варто мати сумнів, що офіційний статус російської ще “ефективніше” ніж нині, нищив би українську мову й на розмовно-побутовому рівні….а нащадки “іздатєлєй” ємських указів і валуєвських циркуляів вже напоготові.

  3. Микола Русин :

    ..головною в націоналізмі є ідея державності та незалежності, самостійності.
    …Але держава — не самоціль, а форма й засіб організації повноцінного життя народу. Народ, у свою чергу, — це не тільки корінний етнос, а й усі етнічні меншини. І дійсний (а не змішаний із шовінізмом, з його намаганнями довести виключність та зверхність «своєї» зростаючої етнонації) націоналізм обстоює право на, державність усіх (як корінних, так і некорінних) етнічних угруповань народу. Коли мета перетворення певного народу на державну націю вже досягнута, націоналізм тим самим остаточно виконує свою історично-конструктивну роль і від нього має залишитися лише патріотизм… наша мова українська відстоює свої права як державної над своєю дочкою-есперанто… котра, примхою долі доскочивши короткочасного, за мірилом історії, панування над матір’ю, в процесі того панування прагла зневажати та упослідити ту, яка дарувала їй життя…

  4. Lana Svet :

    Пані Фаріон, ви і подібні до вас, своїми воланнями про мову більше шкодять Україні ніж Путін і найманці на сході разом узяті! Бо вони консолідують український народ, а ви його роз’єднуєте. Згодна, що українська має бути державною, але це не значить, що російська, яка є рідною для значної частини українського населення і нею спілкується половина України, немає права бути офіційною мовою. З вашого боку підло стравлювати людей, відданих своїй державі, а це російськомовні громадяни довели як на Майдані, так і доводять нині, беручи участь в АТО, вони такі ж самі патріоти як і україномовні громадяни! Не будьте людиною яка руйнує єдність українців, інакше вас ніхто не буде поважати, так як і вашу політичну силу.

  5. tolja5577 :

    Страна рвется пополам а дуре мова. Свяжите наконец эту обезьяну

  6. гість :

    Дурна курвега. В псіхушку сепаратистку.

  7. Громадянин України :

    Шановна пані Фаріон! Ваша позиція щодо використання виключно української мови на такого роду високих цермоніях є для мене певною мірою зрозумілою. Втім екстраординарна ситуація в країні цілком виправдовує намагання Президента привернути увагу людей зі сходу, для яких українська мова була хоч і державною, але не рідною. Дозволю собі також нагадати Вам, пані Ірино, що саме мовне питання стало тим джином-смертоносцем, якого випустили із пляшки із забороною горезвісного закону Колесніченка-Ківалова. Тому вважаю, що ця принциповість щодо державної мови, звісно ж, має бути, але в цій ситуації вона недоречна.

  8. ukr :

    Вельмишановна пані Ірино! Мені здається що Ви неадекватно реагуєта на виступ ПРЕЗИДЕНТА.Я громадянин УКРАЇНИ і розумію і шаную Російську мову Шевченка Пушкіна Лермонтова та інших великих Росіян. А найбільш я розділяю людей від політиків і завжди моє життєве кредо подалі від болота під назвою ПОЛІТИКА але підтримую ЛЮДЕЙ ПОЛІТИКІВ. З повагою до Вас УКРАЇНЕЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *