Європейські клініки мають готуватися до напливу злочинців з України
Законопроект про відправлення на лікування за кордон Юлії Тимошенко не дає чіткого визначення даної процедури, але з урахуванням корумпованості українських судів може привести до того, що на волю будуть виходити небезпечні злочинці, яким удасться уникнути покарання.
Таку думку висловив позафракційний депутат Верховної Ради Сергій Лабазюк, коментуючи законопроект Анжеліки Лабунської про можливість виїзду осіб, які відбувають тюремний строк, на лікування за кордон з одночасним звільненням від тюремного ув’язнення за станом здоров’я.
«Не передбачено чітких механізмів як повинна відбуватися ця процедура. Законопроект, швидше за все, спрямований на одну конкретну особу, але він може відкрити для інших засуджених нові можливості ухилятися від перебування в місцях позбавлення волі. Адже відповідно до законопроекту Лабунської, засудженому досить подати довідку від лікара й згоду від закордонної клініки, що прийме такого засудженого на лікування. Звичайно, це дасть можливість багатьом засудженим ухилятися від покарання, а суди втратять можливість впливати на дану ситуацію», – пояснив Лабазюк.
Законопроект Анжеліки Лабунської пропонує надати можливість особам, що відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, виїжджати на лікування за кордон, якщо протягом 365 днів лікування в Україні не дає результатів. Одночасно з ухваленням рішення про дозвіл виїзду за рубіж на лікування суддя зобов’язаний прийняти рішення про звільнення ув’язненого від відбування покарання за станом здоров’я.
Лабазюк підкреслює, що законопроект не розмежовує категорії засуджених, які можуть покинути країну для лікування. А це в умовах корумпованості української медицини й судів відкриє найширші можливості для виходу на волю соціально небезпечних злочинців. Депутат відзначив, що сьогодні купити довідку про хворобу – не проблема.
Законопроект також не передбачає процедури екстрадиції тих, хто виїхав на лікування й був звільнений від відбування тюремного строку. Це дозволить злочинцям не тільки уникати покарання, але й унеможливить притягнення їх до відповідальності за іншими справами, які можуть вестися проти них в Україні.
Глупая точка зрения опубликована в статейке. Во первых будет нужно приглашение клиники,во вторых нужно что бы посольство той страны в которой находится клиника открыло визу,в любом случае такие вопросы будут решаться индивидуально на самом высоком уровне,украинские суды повлиять на решения иностранных клиник и посольств не смогут.Думаю что в скором времени очень много желающих появится лечится в России,так как получить разрешения для лечения в ЕС,или США,для них будет нереально.
Можна ввести поправочку: ‘Рішення суду схвалюється більшістю голосів членів Комісії про помилування
при Президентові України в трьохденний строк. У разі неможливості прийняття обгрунтованого рішення
членами Комісії, дана конкретна справа автоматично стає юридичним суб’єктом для остаточного вирі-
шення питання про помилування Президентом України’.
Для этого нужно еще и согласие клиник. Которое кстати маловероятно.