Електронні підписи економлять підприємцям час
Акредитований Центр сертифікації електронних ключів, що діє при Міністерстві доходів і зборів, надаватиме безкоштовні сертифікати користувачам Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України. Для отримання цифрового підпису громадянам необхідно звернутися до пунктів реєстрації користувачів Центру. Наразі таких пунктів в Україні — 104.
Аналітики повідомляють, що за 11 місяців поточного року кількість електронних підписів, виданих Центром сертифікації ключів Міндоходів, перевищила 895 тисяч. Щомісяця відомство приймає 50 тис. заявок на отримання ключів. Це в два рази більше, ніж торік. За словами відомчих експертів, наймасовішою категорією клієнтів є фізичні особи — вони оформляють 77% всіх виданих електронних підписів.
У цілому за 11 місяців поточного року Центр зареєстрував 465,4 тис. фізичних осіб, яким було видано 541,1 тис. цифрових підписів. Кількість юридичних осіб становила 138 тис., яким було видано 353,4 тис. ключів.
Експерти нагадують, що з 1 листопада 2013 року посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів формуються на два роки. Центр сертифікації ключів, що діє при відомстві, пройшов всі необхідні акредитаційні процедури. Після чого були оновлені сервери та технологічні сертифікати, що і дозволило продовжити термін дії цифрових підписів. Також експерти запевняють, що в майбутньому Міндоходів зможе продовжувати термін дії електронних ключів до трьох, а згодом — і до шести років.
Видані Центром ключі електронних підписів дозволяють надавати звіти онлайн не лише до органів Міністерства, але й до органів Держстату та Пенсійного фонду.
Заходи, що вживаються Міністерством, повідомляють аналітики, позитивно позначаються на зручності ведення бізнесу в Україні. Так, введення електронної документації покликане саме зменшити спілкування підприємця з контролюючими органами. У комплексі це зменшує корупційний момент, підвищує зручність роботи, економить час і, в кінцевому підсумку, покращує інвестиційний клімат.