Експорт українських ліків може збільшитися
Підписання Україною Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of industrial products, АСAА) дозволить нівелювати дисбаланс імпорту та експорту на українському ринку лікарських засобів. Таку думку висловив голова Державної служби України з лікарських засобів ОлексійСоловйов.
«Договір про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом передбачає фактично повну адаптацію національного законодавства до норм, а торгівля товарами між ЄС і Україною буде здійснюватися на тих же умовах, які застосовуються в торгівлі між країнами-членами ЄС», — підкреслив голова Державної служби з лікарських засобів.
Зростанню експорту українських ліків у Євросоюз, як зазначають урядові аналітики, сприятиме також взаємне визнання з ЄС результатів інспекцій та контролю.
Держлікслужба України вже розпочала консультації з цього питання з Європейською Підписання Асоціації з ЄС збільшить експорт українських ліків Комісією. На думку експертів, підписання Асоціації з ЄС дасть можливість експортувати українські ліки в Європу без додаткових технічних бар’єрів.
Як зазначають фахівці, конкуренція на вітчизняному фармацевтичному ринку посилюється, і він стає все більш привабливим, у тому числі й для іноземних компаній.
Лише за минулий рік український фармакологічний ринок виріс на 15% і становить 34,2 млрд. грн. Урядові аналітики підкреслюють, що вітчизняна фармгалузь демонструє стійке зростання: торік наші підприємства реалізували на внутрішньому ринку на 16,7% продукції більше, ніж у 2011 році, продавши ліків на 9,7 млрд грн. А в грошовому еквіваленті за підсумками 2012 року випущено фармакологічної продукції вітчизняного виробництва більше на 32%.
Стратегічна мета Уряду — збільшити доступність лікарських засобів для українських громадян і розширити власне виробництво фармпрепаратів. Українським виробникам ліків є чим пишатися. 65% упаковок, які продаються в аптеках, — це ліки вітчизняного виробництва.