Екс-міністр проти міністра: Кулиняк стверджує, що у Новохатька проблеми з пам’яттю
«ПіК» уже писав, як нещодавно Леонід Новохатько у своєму інтерв’ю телепрограмі «Факти» розповів про підготовку проекту (!) важливого урядового рішення. Міністр не просто забув, що Закон України про відміну сплати ПДВ для представників культури вже існує й переплутав його із законом про благодійництво, потім про меценатство… Насправді уже майже півроку, як усі представники мистецької галузі могли б не сплачувати ПДВ за вироблення національного культурного продукту. Просто увесь це час Леонід Новохатько «забував», що треба створити підзаконні акти, котрі дозволили б економити представникам культури значні кошти.
Закон про відміну ПДВ для галузі культури було прийнято, коли міністерство очолював Михайло Кулиняк, нині генеральний директор Національного палацу мистецтв «Україна». Скільки вартує кожен місяць відтягування моменту, коли вступить у дію механізм використання закону про відміну ПДВ, директор найбільшої концертної зали України знає у цифрах…
– У середньому щомісяця Палац «Україна» сплачує ПДВ у розмірі 500-600 тисяч гривень, – розказує Михайло Кулиняк. – Ми, звісно, справно їх платимо, проте багато чого можна було б завдяки цим грошам модернізувати. Останній великий ремонт у палаці закінчили ще 1996 року… Взагалі навіть маленький клуб у районному центрі чи селі отримує у вигляді цих грошей стимул щось робити, працювати далі. До слова, держава також не програє. Чим більше буде постановок, виставок – тим більшим стане прибуток мистецької організації, більше людей буде задіяно і держава отримає прибуток через інші податки. Але я не знаю, чому до цього часу уряд не затвердив механізм користування вищенаведеними пільгами.
Нагадаємо, що звільнити працівників культури від сплати ПДВ запропонував сам Президент України Віктор Янукович. Він цей документ підписав ще в січні минулого року. Все, що потрібно було для введення його в дію, – ухвалення підзаконних актів. До речі, це не єдиний законопроект, який Леонід Новохатько прибрав на далеченьку полицю і забув про його існування. Натомість у своїх останніх досить щедрих інтерв’ю він мріє про меценатську підтримку українського мистецтва і пояснює, що проблеми із незаконними забудовами, новопризначеними директорами, які не справляються з прямими обов’язками, – є в кожній країні. Чим Україна взагалі гірша? Не пасемо задніх!
– Проблеми із «Софією Київською» почалися не рік тому, а ще задовго до мого приходу на посаду міністра, – прокоментував ще одне болюче питання Михайло Кулиняк. – Бо, з одного боку, є закони про містобудування, а з іншого, – Закон «Про охорону культурної спадщини». І там багато невідповідностей. Ми напрацювали проект Закону «Про охорону культурної спадщини» і розраховували, що його приймуть 2013 року. Але я знову є таки не чув, щоб цей закон розглядали у Верховній Раді… Можу ще розповісти, що у 2012 році була розроблена нова білетна інструкція. До цих пір вона не прийнята. Тим часом увесь світ живе на електронних квитках. Це все не так складно технологічно, як звучить. Ми рухаємося в Європу і маємо жити завтрашнім днем, а не вчорашнім.
Поки хтось все-таки рухається у Європу Леонід Новохатько нічого не може протиставити незаконним забудовам. Мовляв, депутати є депутати, що з них узяти? Віддають землю та й годі! І плекає далекі мрії відстоювати проект урядового рішення про звільнення виробників національного культурного продукту від ПДВ. «Абсолютно нечувана річ за останні 22 роки!» – говорить міністр. Ми так сподіваємось, що просто сісти за стіл і підписати кілька підзаконних актів з часом перестане здаватися міністрові чимось «абсолютно нечуваним». Заради цього позбавити кількох мільйонів галузь, якою опікуєшся, звісно, не шкода. Всі знають, наші митці шалено заробляють. Що їм ті 20%?
Повний текст інтерв’ю читайте тут: Екс-міністр культури Кулиняк здивований, що мистецтво досі не звільнили від сплати ПДВ