Економіка України поступово звільняється від долара
Рівень доларизації грошової маси зменшився з початку року на 10 %, тоді як у минулому за цей же період виріс на 3,7 %. Крім того, рівень доларизації за депозитами зменшився на 10 %, при цьому торік він виріс на 2,9 %, – зазначив керівник групи радників глави Національного банку України Валерій Литвицький.
«Люди довіряють гривні не тільки тому, що високі процентні ставки. Це привертає, але навіщо позбуватися від гривні, якщо вона стабільна, якщо інфляція низька?», – звертає увагу фінансист.
Литвицький констатує, що останнє рішення НБУ, пов’язане з конвертацією валютних переказів у гривневі, жодної загрози й дискомфорту для населення не несе.
«Цей та інші кроки, які ми робимо, зокрема, перехід до безготівкових розрахунків – усе це підсилює перспективи гривні й сприяє дедоларизації», – додав експерт.
Коментуючи перспективи курсу гривні, він спрогнозував стабільність національної валюти. «Некомфортних коливань не буде. Вони є, були й будуть, тому що курс не фіксований, однак нехай валютні спекулянти не створюють ілюзій, щоб у них не було розчарувань. У Центрального банку є резерви, інструментарій економічних заходів, щоб надовго, якщо не назавжди, відбити апетит до валютних спекуляцій. Гривня в надійних руках, тому за її долю можна бути спокійними», – підсумував керівник групи радників глави НБУ.