Економіка страждає від недоїдання дітей
Недоїдання дітей в ранньому віці згодом несприятливо позначається на економічному розвитку країни, свідчать дослідження фахівців ООН і Африканського союзу, повідомляють іноземні ЗМІ.
Керівництво країн, де діти не можуть отримати нормальне харчування, має розуміти, що це не тільки питання моралі, а й економічних проблем країни в майбутньому, зазначають експерти.
Наприклад, ті, хто недоїдав в дитинстві, у дорослому віці більш схильні до хвороб, а значить, на їхнє лікування потрібні додаткові кошти. Крім цього, фізично такі люди виростають слабкими і працюють набагато менше, а тривалість їхнього життя зазвичай коротша, ніж у однолітків, які нормально харчувалися.
Експерти ООН і Африканського союзу, зокрема, зазначають, що, наприклад, Уганді подібні проблеми обійшлися приблизно у 5,6% ВВП. Витрати на лікування хронічних захворювань, які стали результатом недоїдання в дитячому віці, становлять в Уганді $254 млн на рік, або понад 7% бюджетних витрат.
Аналогічне дослідження 2007 року, що проводилося в країнах Латинської Америки, показало, що недоїдання в дитячому віці обходиться скороченням зростання ВВП від 2 до 11 відсоткових пунктів на рік.
За матеріалами interfax.com.ua