Дитячий раціон на 4263 ккал затвердив Кабмін
Для харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах України встановлено норми, які найбільш відповідають особливим потребам зростаючого організму
Відтепер діти отримають харчування згідно не тільки з їх віковими потребами, але й з урахуванням підвищеної витрати енергії через особливі умови перебування у місцях відпочинку та оздоровлення.
Кабінет Міністрів 25 грудня погодив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591», якою встановив нові норми харчування дітей у навчальних, оздоровчих закладах і будинках відпочинку. Цією постановою вводяться в дію вітчизняні нормативи середньодобового набору продуктів для дітей, які перебувають у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
У нових нормах харчування враховано, що типовий режим перебування дитини в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку складається з низки фізичних і емоційних навантажень протягом дня, який починається з ранкової гімнастики, потім — творча робота в гуртках або навчальний процес у міжсезоння. Крім того, діти беруть активну участь у різноманітних спортивних змаганнях і культурно-масових заходах, що є значним фізичним навантаженням на дитячий організм.
Урядові експерти вказують, що важливим аспектом внесених змін є введення норм з урахуванням особливостей різних вікових груп у відповідності з місцем перебування дитини. Зокрема, уточнено норми для дітей 7–10 років, 8–14 років, 11–17 років і 12–17 років. У нових нормах встановлено раціон харчування з максимальною енергетичною цінністю в 4263 ккал, тоді як попередні норми дорівнювали всього 3500 ккал. Більшість дітей, котрі прибувають на оздоровлення та відпочинок до дитячих оздоровчих закладів за кошти державного або міських бюджетів, — це діти пільгових категорій:
діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти-інваліди, в тому числі ті, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти із багатодітних та малозабезпечених сімей; діти, батьки яких загинули в результаті нещасного випадку на виробництві під час виконання службових обов’язків. Особливу категорію для піклування складають діти, які перебувають на диспансерному обліку у зв’язку із хронічними захворюваннями. Тому введення поліпшених і більш збалансованих норм харчування для таких дітей є важливим кроком для створення більш сприятливого старту в житті.