Дощ зі стелі: в Чернігові влада та комунальники десятиріччями уникають виконання своїх обов’язків
Принцип роботи українських ЖЕків – не реагувати на проблеми жителів будинків, що знаходяться у них на балансі – історія не нова.
Утім, в Чернігові, здається, побили рекорд байдужості. Тут жителі вимагають виконання прямих обов’язків від ЖЕКу не рік, не два, а десять. Міська влада також реагує здебільше відписками.
Мешканка багатоповерхового будинку № 257 по вул. Проспект Миру у місті Чернігові Вікторія вже 10 років безрезультатно пише скарги та претензії до КП ЖЕК №13 та до Міської адміністрації. Протягом багатьох років протікає покрівля над її квартирою.
«Зверталася до КП ЖЕК №7, потім, коли КП ЖЕК №7 приєднали до КП ЖЕК №13, письмово зверталася неодноразово туди. Писала також до Міської адміністрації та Соколова А. В. ( тодішній міський голова). До народних депутатів Атрошенко В. А., Березенко С. І., Дубіля В. О. Але затікання продовжувалися» – розповідає Вікторія.
Відписки, каже Вікторія, і роботи, що не дали результату таки були. Встановили решітки раз за 29 років, щоб сміття не потрапляло до ливневої труби, але вони потім кудись зникли. Замінили покриття даху, що проблеми не вирішило – затікання продовжились. Доходило до того, що мешканка квартири не могла користуватися вимикачем, бо його заливало водою з технічного поверху. Навіть з лампочки капало!
«30 червня, о 7.30 ранку, у мене в квартирі почався дощ зі стелі! Знову намокли шпалери. Зробила ремонт десь два роки тому – і знову переробляти? Я, на жаль, не маю стільки коштів, щоб після кожного дощу і після кожної зими робити ремонт» – розповідає засмучена власниця залитої квартири.
Після складання Акту про затікання працівники ЖЕКу усно «пояснили» Вікторії, що її квартира це її проблеми.
«Квартира – моя, а чий же дах? Чия ливнева труба? Кому належить технічний поверх? І за що я сплачую КП ЖЕК №13? Боргів по сплаті за комунальні послуги я не маю, а от питання з затіканням до моєї квартири дощової та талої води не можу вирішити вже 10 років!» – розповідає постраждала.
Відносини між ЖЕКом та мешканцем будинку регулює закон http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2189-19/page . Згідно закону власник квартири має отримувати послуги у повному обсязі, за які він сплачує.«Проблеми з дахом» – це головна біль ЖЕКу, а не власників квартир. Закон також передбачає відповідальність структури за бездіяльність, тому більшість ЖЕКів уже зрозуміли, що проблеми мешканців краще вирішувати до суду. Бо може бути боляче та пізно.