«Дорожня карта» євроінтеграції захистить іноземних інвесторів
Між Україною та Європейським Союзом тривають переговорні процеси щодо підписання Угоди про асоціацію. В його рамках Уряд передбачив захист іноземних інвесторів у нашій країні. Як заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, національні інтереси, які Уряд спокійно і впевнено відстоює, співпадають з інтересами іноземних компаній, що працюють в Україні. «За цим стоять і перспективи розвитку підприємств, у які інвестовані мільярди гривень, і долі десятків тисяч українців — працівників компаній», — акцентував Олександр Вілкул у своєму виступі.
Як зазначають урядові аналітики, міжнародний бізнес також може бути одним із представників України, підтримуючи системні позиції нашої країни в переговорах про умови Асоціації. Зокрема, це стосується впровадження в Україні європейського принципу, вже реалізованого в інших країнах, які підписали Асоціацію, — макроекономічної допомоги ЄС на проведення стандартизації і сертифікації продукції та виконання директив.
Крім того, стратегічними питаннями для Уряду є робота з дебюрократизації економіки і спрощення дозвільних процедур. Україна вже має досягнення у підготовці сприятливого інвестиційного клімату для іноземних інвесторів. Так, у рейтингу Світового банку Doing Business за сприятливістю умов для підприємницької діяльності в нинішньому році наша країна піднялася на 28 позицій — зі 140-го на 112-е місце в світі. «Подальше поліпшення інвестиційного клімату дозволить Україні увійти до першої сотні рейтингу Doing Business», — переконаний керуючий партнер інвестиційної компанії European Capital Management Вадим Браїлівський. Нагадаємо, що на розгляді в Парламенті знаходиться урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів».
Експерти зазначають, що ним вводиться кримінальна відповідальність за рейдерські дії. А, як уже акцентував увагу Президент України Віктор Янукович, основною рушійною силою економічних реформ в Україні має стати поліпшення інвестиційного клімату. Водночас Україна всього за кілька років здійснила колосальний ривок щодо спрощення процедури отримання дозволу на будівництво. Зростання в рейтингу становило 145 пунктів — Україна піднялася зі 186-го на 41-е місце. Але це не остаточні результати. Уряд ставить перед собою завдання підняти країну в цьому рейтингу з 41-го до щонайменше 20-го місця. У нинішньому році Україна стала топ-реформатором звіту Doing Business — реформи в нашій країні зафіксовано у восьми сферах з десяти, що відслідковуються в дослідженні. Також Україну назвали однією з країн, яка досягла найвищих результатів у контексті покращення регуляторного середовища в 2012/2013 рр.