До уваги тих, хто купує житло: столична нерухомість «під ковпаком»!
На містобудівному порталі можна буде отримати повні дані на кожен будинок Києва
Нещодавно «ПіК» оприлюднив рейтинг найнебезпечніших будинків, який склали журналісти програми «Територія обману» та поширила консалтингова компанія SV Development. До уваги бралися проблеми будівництва, ґрунти, відсутність належного ремонту. Найнебезпечнішими виявилися «хрущоби».
А з цього місяця мешканці столиці зможуть отримати дані про кожен конкретний будинок, тому що в місті запрацює містобудівний портал.
І покупцям, і інвесторам
Тобто якщо вас цікавить стан будинку (приміром, ви збираєтеся купувати квартиру), то на порталі можна буде дізнатися його вік, із чого збудований, коли ремонтувався, який ЖКК ним опікується та ще багато іншого – навіть кількість мешканців.
Але на порталі можна буде знайти дані не лише про вже збудовані помешкання, а й про ті, що лише будуються, і про земельні ділянки. Щодо ділянок, то ця інформація стане у нагоді інвесторам, адже вони будуть знати геологію місцевості, розташування комунікацій, чи є поблизу історичні пам’ятки, які дороги та маршрути міського транспорту вже є і які планується запускати в майбутньому.
Зайти на портал можна буде з сайту kga.gov.ua, а загалом повна база даних створиться за два роки.
Вічні «довгобуди»
Окремо планується розмістити відомості про «довгобуди» і ті об’єкти, що будуються незаконно. Щодо «довгобудів» – це не лише столична, а й загальноукраїнська проблема. Адже, як ми вже писали, серед європейських країн Україна знаходиться на останньому місці із забезпеченості житлом на душу населення.
На цьому тлі не дуже радує новина, яку повідомив президент Союзу спеціалістів з нерухомості Олександр Рубанов в ефірі радіостанції «ЕРА FM»: «Якщо говорити про Київ, то, за нашими оцінками, половина новобудов уже має статус «довгобудів», а дві третини з них у найближчі 10–15, а то і 20 років взагалі не будуть добудовані».
Що ж робити? В кожному окремому випадку є свій рецепт. Якщо справа йде про сумлінного забудовника, який тимчасово опинився у скруті, то варіантом вирішення проблеми може бути продаж квартир. Ще один варіант – виставити будинок на аукціон (про проблеми, пов’язані з цим, ми також уже писали).
А от Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул заявив, що протягом двох минулих років в Україні завершено будівництво 1,8 тис. «довгобудів», і, отже, кількість недобудованих будинків зменшилася на 10 відсотків.