Дніпро поступово перетворюється на лиман
Українські біологи зафіксували в Дніпрі збільшення популяції шести видів риб, не притаманних фауні річки раніше. На думку учених, це свідчить про поступове перетворення Дніпра на мінералізований лиман.
Іхтіолог, кандидат біологічний наук з Дніпропетровська Роман Новицький заявив, що за останні роки склад води в Дніпрі сильно змінився, і тепер річка більше мінералізована. Причинами мінералізації Дніпра вчений назвав кліматичні зміни (спекотне літо та короткі теплі зими) і техногенний вплив (промислове навантаження).
За словами іхтіолога, протягом останніх 15 років у Дніпрі з’явилося шість нових видів риб, які вже починають витісняти аборигенів (наприклад, невелика прісноводна риба чебачок, яку вперше зафіксували в Дніпрі 1992 року).
Крім того, з чотирьох до восьми збільшилася кількість видів бичка в Дніпрі. На думку вчених, це свідчить про те, що тепер «бичок почувається в Дніпрі, немов у причорноморському лимані». За словами Новицького, Дніпро може незабаром перетворитися на мінералізований лиман.
Іхтіолог повідомив також про надзвичайне забруднення риби з Дніпра паразитами, деякі з яких є новими. Втім, за словами вченого, поки що більшість цих паразитів не становлять небезпеки для здоров’я людини.
Забруднення Дніпра промисловими відходами загрожує не лише появою нових паразитів у рибі, але й збільшенням популяції синьо-зелених водоростей, що виділяють небезпечні для людини токсини.
За матеріалами ua.racurs.ua