Дії інспекторів Росспоживнагляду суперечать вимогам СОТ
Українська сторона виконала всі умови Росспоживнагляду щодо організації інспектування кондитерських фабрик корпорації «Рошен». При цьому інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок і відмовилася від конструктивного вирішення питання двосторонньої торгівлі. Такі дії суперечать законодавству обох країн та нормам і вимогам СОТ. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики України.
Заява Росспоживнагляду за підсумками перевірки українських фабрик корпорації «Рошен» містить відверто неправдиву інформацію, а її тональність не відповідає духу україно-російського співробітництва.
Росспоживнагляду звинуватив українського виробника в неналежному контролі якості сировини, відсутності дозволів на експорт у РФ продукції основного виробника сировини й у виготовленні продукції на основі застарілих нормативів, що було розцінено як недотримання санітарних норм РФ.
Українська сторона вважає такі висновки безпідставними.
По-перше. Необґрунтованими є твердження про невиконання корпорацією вимог до вхідного контролю сировини. Сировина, використовувана КК «Рошен», пройшла всі внутрішньодержавні процедури контролю на дотримання показників безпеки й отримала відповідні державні санітарно-гігієнічні висновки, що підтверджують відповідність санітарно-хімічним показникам безпеки. Зазначені документи були продемонстровані інспекторам Росспоживнагляду. Нехтування цими документами свідчить про спроби дискредитувати систему контролю харчової безпеки, впроваджену в Україні.
По-друге. Вимога Росспоживнагляду щодо експорту продукції із сировини лише тих підприємств, які включені до реєстру допущених до поставок у РФ, підкріплюється законодавчими актами РФ.
Мінагрополітики звертається до російської сторони із проханням надати юридичне обґрунтування зазначеної вимоги, адже цей прецедент може стати приводом для необґрунтованої заборони продукції інших українських підприємств.
По-третє. Не витримує критики позиція Роспотребнагляду, що продукція КК «Рошен» не відповідає вимогам РФ через розбіжності в харчовому законодавстві двох країн щодо нормування показників безпеки готової продукції.
Насправді український виробник-експортер продуктів харчування в РФ, незалежно від українських вимог до якості й безпеки, пройшов сертифікацію у відповідних уповноважених державних установах РФ, під час якої було підтверджено відповідність російським нормативним документам.
На кого рассчианы эти вопли , если аграрный министр Украины открыто говорит, что запрет на ГМО нарушается по сое на 70%, хотя на всех бумажках написано “Без ГМО” ? И кстати ставить под сомнение систему контроля качества неправильно- её просто нет и за взятки из говна лепят на бумаге конфетку.
На сертификацию можно поставить одну продукцию, а в продажу – совершенно другую1 В Украине качкство продуктов не соответствует никаким стандартам: “В январе – сентябре нынешнего года территориальные органы Госпотребинспекции Украины проверили около 9 тысяч магазинов и ресторанов. И, несмотря на то что, по словам главы службы Сергея Орехова, производители становятся более ответственными, из 2 тыс. тонн продуктов было забраковано порядка 40 процентов, пишет from-ua.com.”