Державний шопінг: ВРУ, КСУ та ГПУ натхненно освоюють бюджетні кошти
Апарат Верховної Ради знову отоварився: на цей раз, як повідомляє «Державний вісник закупівель», для приміщень Парламенту закупили лампочки по спекулятивних цінах
Скуповувалися зі смаком: за майже 16 тисяч лампочок різних видів, найдорожчі з яких коштують 1 902 грн за штуку, було віддано 169 тисяч гривень. Саме така сума дісталася ТОВ «ТД «Світлотехніка» – улюбленому постачальнику Верховної Ради та неодноразовому чемпіону тендерів на «освітлення» українського парламенту. На цей раз «Світлотехніка» героїчно обійшла суперників (фірми «Паритет» і «Софіт-Люкс»), пропозиції яких були на 30–35 тис. грн дешевші. Але Верховна Рада на дешевизну не купилася, оскільки, як повідомляє видання «Наші гроші», «по одній із 34 товарних позицій були запропоновані лампочки, які не задовольняли Парламент».
Не під тим світлом
Чим саме нещасні лампочки не задовольнили прискіпливе відомство Рибака, не пояснюється. Не до душі, видно, припали. А може, енергетика в них погана: парламент – орган серйозний, можна сказати, долю країни щодня вирішує, не можна ж у такому кармічно важливому місці абищо в патрони вкручувати. А раптом депутати не під тим світлом почнуть законопроекти розглядати? Самі розумієте, щоб убезпечитися від такої загрози, і переплатити не шкода. Та й з іншого боку, що таке 30 тисяч гривень – хіба ж це гроші? Так, фігня у масштабі сансари…
А ось у чемпіона тендерів енергетика, треба так розуміти, правильна. Не даремно ж ще минулого жовтня Апарат ВРУ скупився у тієї ж «Світлотехніки» на 100 тисяч гривень. Тоді теж аж чотири зловмисні фірми пропонували товар набагато дешевше, але мудрий Апарат не проведеш. Він знає, що існують лампочки правильні та неправильні. Бо немає у державних справах поняття «дріб’язок», все грає свою важливу роль. Навіть лампочки.
Похорон чи весілля?
Взагалі у витратах державних інституцій є дуже багато таємничого та загадкового. Як у масонських таїнствах, у яких профан ніколи нічого не второпає. Наприклад, хто може здогадатися, навіщо Верховній Раді здалися квіти? Хто там взагалі бачив в останній раз квіти, крім тих трьох із половиною гвоздик, які подарували Яценюку на день народження? Але ж ні: цього року для Парламенту замовлено 23 354 квітки за 269 тис. грн. А який перелік товару! Не перелік, а просто романтична казка: троянда «Ред Наомі», троянда «Ель Торо», троянда «Біла Аваландж» (найдорожча, до речі, – по 24 гривні за квітку), альстромерія, нефролепсіс… Просто загадка, куди ж Верховна Рада збирається дівати ці нефролепсіси аж на чверть мільйона гривень? У букети для іменинників, щоб не довелося незаможним українським депутатам потрошку колегам на квіточки скидатися? Так з такою купою квітів не іменини – весілля можна справити. Або похорон, причому навіть не один. Цікаво, і кого це Парламент цього року збирається ховати у таких масштабах?
Із закускою та напоями теж не все зрозуміло. У 2013 році укладена угода з ДП «Їдальня Управління справами Апарату Верховної Ради України» на обслуговування заходів і прийомів за участю парламентського керівництва на 1,31 млн грн. Що саме керівництво налагодилося з’їсти та випити на цей мільйон з гаком і в якій компанії – невідомо, бо в обґрунтуванні закупівлі не вказана ані вартість продуктів, ані кількість осіб, які будуть їсти.
До речі, те, що вартість продуктів не вказана, це правильно. А то нещодавно держпідприємство «Гарант-сервіс» здуру оприлюднило у тому ж «Віснику», чим воно збирається годувати наших урядовців на офіційних заходах. Так вийшло, що цибуля в нас у країні коштує 90 гривень за кілограм, а свіжий часник – 74.
Державний шопінг
В інших витратах державні мужі собі теж не відмовляють. Про те, як Мін’юст вгатив 10 млн грн на науковий доказ вини Юлії Тимошенко, «ПіК» уже писав.
А ось і свіженький список покупок наших державних інституцій.
Фонд соцстрахування замовив собі базу даних за 7,98 млн грн – і дарма, що звичайно такого роду послуги в Україні значно дешевші. Головне, що постачальник улюблений – «Інститут інформаційно-аналітичних систем», що має спільних власників із компанією «Ер-Джи-Дейта», що вже шість років працює на державні установи.
Конституційний Суд, прославлений своїми сенсаційними рішеннями, забажав новий комплекс комп’ютерного стенографування – з приводу чого і об’явив тендер. Аукціон, як сповіщає прес-служба КСУ, відбудеться у середині червня. Треба гадати, після цієї модернізації наш Конституційний Суд стане набагато конституційнішим.
А ось Верховна Рада у цьому сенсі модернізувалася ще в минулому році – закупила 485 комп’ютерних моноблоків за 5 млн грн. Тоді ще Литвин клявся та божився, що це має знизити витрати на друк документів у паперовому вигляді, але не вийшло. Цього року Апарат ВРУ знов уклав договір на друк стенограм і бюлетенів більш ніж на 1,7 млн грн. Мабуть, нардепи виявилися не здатними читати з монітора.
Генпрокуратура продовжує займатися ремонтом і вибила собі ще 10 млн грн на цю важливу справу. Зазначимо, що за останні три роки на ремонт своїх київських приміщень вона вже встигла вбухати 200 млн грн. На фоні цих ремонтно-будівничих розкошів бліднішають навіть цьогорічні літні покришки для кабмінівських мерседесів (90 тис. грн за комплект).
Отже, знову доводиться констатувати: багата в нас країна. На все в неї грошей вистачає: скуповуйся, шопінгуй – скільки хочеш. До речі, шопінг, як стверджують психологи, допомагає боротися зі стресом і зміцнює нервову систему. Тому, виходячи з вищенаведеного списку покупок, можна зробити висновок: нервова система у наших державних діячів – міцніша за сталевий канат.
Разве это спекулятивные цены на лампочки? Спекулянты и мечтать не могут о 10-ти кратном “подьеме”. Увы, мы живем в стране, где выжить возможно только воруя и беря взятки. Удивительно ничего узже не производим и живем. Театр абсурда. как долго он может продолжатся?