Державний бюджет може врятувати монетизація Верховної Ради. Азаров − проти
Азаров боїться, що депутатів штрафами не вилікувати. Про це прем’єр написав у Facebook, відповідаючи на запитання користувача, чи розглядатимуться законопроекти про штрафи для депутатів, які прогулюють засідання або блокують парламентську трибуну
«Давайте будем говорить серьезно: неужели вы думаете, что штрафы могут напугать тех депутатов, которые не ходят на сессию или блокируют трибуну?» – обурився прем’єр-міністр.
Скажемо прямо: тут Микола Янович трохи скриводушив. Звісно, 1137 гривень (розмір мінімальної зарплати), які Наталія Королевська у своєму законопроекті пропонує брати за день прогулу з депутата, може, і не налякають. А ось, скажімо, 2 млн гривень за блокування трибуни, як мстиво радить регіонал Володимир Олійник, – цілком можуть. І хоча шанси на проходження законопроекту Олійника близькі до нуля, такі ідеї примушують задуматися: а чи не пора якимось чином монетизувати весь той цирк, що коїться під круглим куполом на Грушевського, 5?
Власне, Королевська, хоч як це дивно, законопроект висунула слушний та розумний. Хіба що з тарифами дещо поскромничала, але то таке – почин дорожчий, ніж гроші. І даремно Микола Янович кидається грошима, які, можна сказати, просто самі до бюджету пливуть. Гадаєте, 1137 гривень з прогульника – це дріб’язок? А ось і ні.
Візьмемо наугад статистику відвідування парламентських засідань. Скажімо, за першу сесію Ради цього скликання відбулося 6 пленарних засідань. Як вирахував рух «Чесно», який все бачить, все знає та у всі дірки лізе, 82 із 445 депутатів були відсутні з невідомих причин, принаймні, на 2 засіданнях. Отже, в середньому на кожному засіданні сесії були відсутні 27,3 депутата. Визнаємо цю цифру середньою температурою по лікарні і порахуємо.
27,3 помножити на 1 137 буде 31 040,1 гривні. Це вже добре. Тепер припустимо, що за рік Рада проведе, скажімо, сто засідань. Виходить 3 мільйони 104 тисяч 10 гривень. Миколо Яновичу, ви що, здуріли – такими грошами гребувати?
Звісно, Миколі Яновичу може бути трохи ніяково: адже серед найбільш «гулящих» народних обранців традиційно фігурує велика кількість його однопартійців. До того ж, у фракції Регіонів зараз просиджує штани і рідна єдина дитинка – Азаров Олексій Миколайович. А ну як дитинчаті теж заманеться погуляти з тиждень? Тоді ж доведеться з родинної кишені платити – тут на державних грошах не проїдешся, як під час виборів на 47-му окрузі, якому раптом зненацька скинули з бюджету майже 70 мільйонів гривень – саме у той момент, коли Азаров-молодший висловив бажання стати обранцем тамтешніх мешканців…
З іншого боку, дитинка вже доросла (1971 року народження) та сама собі заробляє (592 255 гривень за 2011 рік − згідно з декларацією). Тому від штрафу за тиждень-другий прогулів не зубожіє. Отже, і даремно Микола Янович так негативно ставиться до цієї ідеї.
Тим більше, що її можна доповнити і розвинути, і тоді вона запросто принесе понад три мільйони. Погляньмо лишень: неподобств у Верховній Раді чиниться стільки, що якби це був не парламент, а, скажімо, генделик, переважна більшість його відвідувачів не вилазила б з буцегарні. Принаймні, за хуліганство.
Але посадити наших депутатів не можна – вони недоторканні. Що залишається? Бити карбованцем, чи то пак, гривнею. Як у середньовічній «Руській правді»: «Аще ли кто кого ударить батогомъ, или чашею, или рогомъ, то (сплачує) 12 гривнЂ». І оскільки тодішня гривна являла собою не 0,5 проїзду в київському метро, а доволі солідний шматок срібла, народ швидко усвідомив, що битися рогами та чашами – дуже втратно.
Узагалі-то, наші предки були мудрими людьми. Майже кожне неподобство вони оцінювали за твердими тарифами. Отож настав час заново засвоїти цей корисний досвід і, не зупиняючись на пропозиції здирати 1137 гривень/день з прогульника, розширити прейскурант.
Наприклад:
Обзивання іншого депутата нехорошими словами – 100 грн/слово;
Обзивання спікера нехорошими словами – 200 грн/слово;
Кидання в іншого депутата предметами – 100-500 грн/кидок (залежно від ваги та ступеню забрудненості предмета);
Кидання предметами в спікера – 200-1000 грн/кидок;
Дудіння у вувузелу – 10 грн/ДцБ (за кожні 5 секунд дудіння, перші 2 секунди – безоплатно!);
Штовхання іншого депутата – 100 грн/поштовх;
Ляпас іншому депутату – 300 грн/ляпас;
Удар іншого депутата по голові – 300 грн;
Удар вище пояса – 500 грн;
Удар нижче пояса – 1000 грн;
Удар нижче пояса і ззаду – 5000 грн;
Абонемент на все перераховане вище на 1 сесію (зі знижкою) – 10 000 гривень.
І тоді, за найпесимістичнішими прогнозами, Україна зможе розрахуватися зі своїм зовнішнім боргом ще до кінця цього року.
Cмеялся от души, автор просто умница.