Державна підтримка для бізнесу стає ефективнішою
Щоб більш ефективно розвивати співпрацю з інвесторами, Кабінет Міністрів затвердив Порядок та критерії відбору інвестиційних проектів, для розробки або реалізації яких надається державна підтримка.
Документ був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі відповідно до вимог Закону України «Про інвестиційну діяльність». Фахівці Міністерства у тримісячний термін ще повинні його доповнити нормативно-правовими актами, щоб на рівні відомства регламентувати виконання вимог цього Порядку.
Він, зокрема, передбачає, що відбір інвестпроектів для надання держпідтримки здійснюється на конкурсній основі спеціальними комісіями, створеними органами державної влади та місцевого самоврядування. Але це не стосується інвестпроектів, під реалізацію яких Уряд затверджує держгарантії — у цьому випадку відбір здійснюється комісією, створеною при Мінекономрозвитку.
До участі в засіданнях таких комісій можуть залучатися представники суб’єктів інвестиційної діяльності, які, у разі необхідності, надають роз’яснення щодо проектів.
Оголошення про відбір інвестпроектів має бути опубліковане в офіційних засобах масової інформації та розміщене на офіційному веб-сайті відповідної держструктури не пізніше ніж за 30 днів до початку проведення відбору.
Фахівці Мінекономрозвитку пояснюють, що держпідтримка інвестпроектів може здійснюватися шляхом фінансування, співфінансування, кредитування, компенсації відсотків за фактично виплачену суму процентних ставок за використання кредитів, надання державних і місцевих гарантій з метою забезпечення боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими суб’єктами господарювання.
Національним законодавством чітко визначено, що вважати інвестпроектом, який може претендувати на держпідтримку: йдеться про ті бізнес-ініціативи, які буде реалізовано на новоствореному або діючому, але реконструйованому підприємстві, які підвищуватимуть конкурентоспроможність виробництва за рахунок технологій енергоефективності, підвищення продуктивності праці та екологічної безпеки.
У числі пріоритетів інвестиційної привабливості для держави на законодавчому рівні визначено такі галузі, як агропромисловий комплекс, сфера ЖКГ, машинобудування і транспортна інфраструктура.