День скорботи може загострити конфлікт кримських татар із владою
Скорботні заходи з нагоди 69-ї річниці депортації кримських татар 18 травня цьогоріч пройдуть на тлі зростаючого протистояння між Меджлісом та кримською владою, яка підтримує дрібні організації татар.
З керівних посад в уряді та парламенті Криму звільняють наближених до Меджлісу людей, натомість влада демонстративно співпрацює з опозиційними до нього, хоча й нечисленними кримськотатарськими організаціями.
Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв вже заявив, що на Загальнокримському скорботному мітингу його учасники планують закликати українську владу зняти з посади кримського прем’єра Анатолія Могильова, якого звинувачують у намаганні зруйнувати національні інститути влади кримських татар.
Водночас, як сказав в коментарі Deutsche Welle перший заступник голови Меджлісу, депутат кримського парламенту Рефат Чубаров, слід говорити не про протистояння влади з Меджлісом, а з усім кримськотатарським народом. «Останніми роками значно погіршилась ситуація у вирішенні питань, пов’язаних з облаштуванням кримських татар, які повернулись на батьківщину. Фінансування з держбюджету у порівнянні з минулими роками практично припинилось», – зазначив він, нагадавши також, що Верховна Рада України до цього часу не ухвалила закон про відновлення прав осіб, які були депортовані за національною ознакою.
В коментарі для Deutsche Welle кримський експерт, засновник порталу «Кримськотатарське питання online» Володимир Притула висловив думку, що конфлікт з Меджлісом не є власною ініціативою кримського прем’єра Могильова, який, за його словами, лише виконує інструкції з Адміністрації президента.
За матеріалами dw.de