Чинна влада «вкрала» майже два роки у реформи судової системи – експерт
Якби був обраний правильний алгоритм реформи судової системи і були зроблені правильні кроки щодо належного формування таких органів, як Вища рада юстиції, тоді, можливо, це питання вже не поставало б так гостро, як воно постало сьогодні
Про зміни до Конституції в частині правосуддя, про їх «якість» та можливий результат, в ефірі телеканалу NewsOne розповіла голова правління громадського об’єднання «За демократію через право» Марина Ставнійчук.
«Найбільш правильним був би підхід до реформування судової системи починаючи не з звільнення, переатестації окремих суддів, а саме з інституційних змін. Ми уже два роки лише говоримо про необхідність реформи судової системи, але далі розмов справа не йде. Практично ми згаяли майже два роки часу і не дали можливості самій судовій системі за рахунок органів суддівського самоврядування вилучити з кола суддівського корпусу тих людей, котрі працюють недобросовісно» – говорить Марина Ставнійчук.
Експерт також вважає, що не можна всю суть реформування судової системи зводити до одного питання, яке пов’язане лише з тим, чи звільнити всіх суддів, чи проводити їхню переатестацію. На думку пані Марини, це сталося через те, що чинна влада два роки діяла неправильно у напрямку змін системи правосуддя:
«Люди чутливі до цих питань. Їм здається, коли звільнити всіх, то все поміняється. Але нагадаю, коли в 2005 році Ющенко прийшов до влади, тоді тисячі держчиновників було звільнено. Це ж відбулося і за часів Януковича і при чинній владі. А всі проблеми які були, так і залишились. Популізм знову взяв верх. Тепер ситуація полягає в тому, що все рівно доведеться робити інституційні зміни, але є велика недовіра до суддів. В країні не діє право, не діє верховенство права і сила права. Тому діє право сили. Влада спровокувала ситуацію, коли право сили є сильнішим» – резюмувала гість ефіру.