Чорна діра готується поглинути газову хмару
Доктор фізико-математичних наук Олександр Вольвач переконаний, що астрономія зараз переживає такий самий час, як колись переживала географія в період освоєння Америки: відкриття, часом запаморочливі, слідують одне за одним
У сучасному світі наука частково замінила собою релігію. Слова людини з науковим ступенем неминуче приймаються на віру тими, хто не може їх незалежно оцінити. А так як наука стає все складнішою, то здатних оцінити стає все менше. Таким чином, вчені відповідальні не тільки за свої слова, а й за наслідки, які вони викликають.
В найближчий час астрономи готуються спостерігати зіткнення газової хмари з чорною дірою, що розташована в центрі нашої Галактики. Це явище відбулося 26000 світлових років тому. Однак побачити його жителі нашої планети можуть лише зараз. Очікується, що до березня 2014 року оптичні та радіо телескопи зафіксують як діра повністю поглине хмару. Планується пряма трансляція цього явища в Інтернеті.
Як відомо області чорних дір відомі здатністю поглинати об’єкти, що рухаються зі швидкістю світла, включаючи кванти самого світла.
Олександр Вольвач нагадує, що радіотелескоп в Сімеїзі з 1973 року проводить дослідження даних об’єктів, що дало змогу вперше комплексно розглянути питання про джерела первинного енерговиділення з використанням кінематичних і динамічних характеристик подвійних надмасивних чорних дір. Для об’єктів вперше отримані параметри орбіт компаньйонів подвійних систем з надмасивних чорних дір та час життя до злиття.