Британський математик за допомогою Facebook вирахував “траєкторію життя”
Нове дослідження відомого британського математика Стівена Вольфрама показало, що за допомогою соцмережі можна обчислити, яким чином у людей з часом змінюються інтереси, переваги у спілкуванні і багато іншого.
Учений оцінив людське життя за різними характеристиками. Наприклад, кількість віртуальних друзів у різному віці. Як виявилося, кількість “френдів” у людини зростає по мірі дорослішання і досягає піку в 19 років, а потім поступово знижується. Зазвичай вік друзів на Facebook практично ідентичний віку користувача. Виняток становлять тільки діти 14-15 років, які віддають перевагу спілкуванню з дітьми трохи старшими, літні люди часто спілкуються у Facebook з молоддю.
Особливий інтерес викликає те, як з часом змінюються інтереси користувачів. Що старша людина, то більше вона цікавиться здоров’ям, різко зростає інтерес до погоди, значно падає інтерес до відеоігор і моди.
Вольфрам висловився з цього приводу наступним чином: “Мене дивує, як багато ці графіки можуть сказати нам про еволюцію людських інтересів. Наприклад, молоді люди не люблять довго обговорювати дні народження, однак пізніше поступово прокидається інтерес до подібних подій. А ось поговорити про кар’єру і гроші найбільше всього люблять 20-річні, людям молодшим і старшим ця тема не так цікава. Список можна продовжувати до нескінченності”.
За матеріалами dt.ua