Бронетанкова корупція: директора київського заводу «підставили», аби далі розкрадати підприємство?
Кримінальна справа проти тимчасово виконуючого обв’язки Київського бронетанкового заводу Леоніда Шоломицького обрастає дивними подробицями
Як відомо, 18 липня за поданням прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ВО директора Київського бронетанкового заводу Леоніду Шоломицькому було заарештовано за підозрою у використанні службового становища з метою одержання неправомірної вигоди. Мова йде про випадок із закупівлею заводом корпусів бронетранспортерів у фіктивної фірми.
Справа розвивалася таким чином. Шоломицький, як відомо очолив підприємство 16 травня. Відомо, що він одразу перекрив кілька незаконних оборудок попередників, які були призначені за часів Януковича і сумлінно розкрадали підприємство. Випадок із виведенням бюджетних коштів багато вважає підставою, спрямованою на усунення Шоломницького.
Оскільки традиційний виробник корпусів бронетранспортерів – Лозівський ливарно-ковальський завод підняв ціни ледь не вдвічі, велися переговори з іншими профільними підприємствами. Вранці 24 червня фінансовий директор заводу Едуард Ільїн повідомив Шоломицькому, що він знайшов найкращий для придбання корпусів варіант: одеська фірма «Спецкомюг» . Але ця фірма серед виробників такої продукції не значилася, тому Шоломицький доручив уважно вивчити питання. А наступного дня дізнався, що Ільїн та виконувачка обов’язки головного бухгалтера Тетяна Лущай перерахували кошти фірмі «Спецкомюг» 12 млн грн. Після чого Ільїн зник – його начебто досі розшукують.
Шоломицький написав листа голові Служби безпеки України, в якому виклав усе, що сталося. Але всі шишки посипались саме на нього. З’ясувалося, що фірма «Спецкомюг» насправді була фіктивною, гроші зникли в невідомому напрямку.
Нині в справі є моменти достатньо дивні: при тому, що на всіх платіжних документах стоять підписи не Шоломицького, а Ільїна та Лущай, остання проходить по справі чомусь лише як свідок. Скидається на те, що комусь вигідно мати її саме в ролі свідка проти Шоломицького. При цьому довести непричетність останнього до вчинення злочину дуже просто. Система перерахунку коштів передбачає використання щонайменше двох електронних ключів до поточного рахунку підприємства, один з яких має бути задіяним до операції керівником підприємства, а другий – головним бухгалтером. Або особами, котрі виконують їх обов’язки. В даному випадку судово-фінансова експертиза може легко з’ясувати, хто в момент проведення операції з перерахунку коштів використовував цей ключ або, принаймні, в якому місці він перебував чи з якого комп’ютера вводив пароль.
Однак відповіді на ці та інші запитання прокуратура чомусь не шукає. А тим часом, за повідомленням поінформованих джерел, Київський бронетанковий завод хронічно не справляється з державними замовленнями, а його майно знов розкрадається ударними темпами.
Подробиці читайте тут