Банківська система України стає надійнішою
Національна банківська система стає більш надійною. Такого висновку дійшли аналітики банківського ринку, аналізуючи статистику про обсяги і структуру кредитування.
За даними Національного банку, в Україні зростає загальний кредитний портфель банків. З початку року, станом на 1 жовтня, загальний обсяг наданих кредитів збільшився на 49,8 млрд. грн. — з 809,3 млрд. грн. до 859,1 млрд. грн.
При цьому, звертають увагу аналітики, зростає частка кредитів, наданих суб’єктам підприємницької діяльності. Портфель кредитів юрособам збільшився на 44,4 млрд. грн., або на 7,1%. Водночас загальний обсяг кредитів населенню збільшився лише на 5,4 млрд. грн, або на 3%.
Таким чином, з початку року частка кредитів юрособам збільшилася в загальному кредитному портфелі на 0,7% — з 77,4% до 78,1%. Це, на їх думку, свідчить про зростання кредитів реальному сектору і зниження ризиків, пов’язаних із кредитами населенню.
Якщо оцінювати ситуацію з початку 2010 року, то частка кредитів суб’єктам підприємницької діяльності у загальному кредитному портфелі банків збільшилася на 11,1%. У грошовому вираженні збільшення становить 188,4 млрд грн. Водночас за цей же період портфель кредитів населенню зменшився на 46,8 млрд грн.
Позитивом аналітики також називають зниження частки кредитів в іноземній валюті в загальному портфелі кредитів фізособам. З початку року портфель таких кредитів зменшився на 11,2 млрд грн, а з початку 2010 року — на 99,3 млрд грн.
Все це істотно знизило ризики банків. Фізособи, які не мають надходжень в іноземній валюті, не можуть бути надійними позичальниками валютних кредитів, підкреслюють аналітики.
Експерти Незалежної асоціації банків України (НАБУ) також звертають увагу на зниження ризиків банків, пов’язаних зі зниженням загального портфеля споживчих кредитів, і особливо — таких кредитів на термін більше року.