Банкам дозволили арештовувати майно боржників
Вищий господарський суд України (ВГСУ) прислухався до ініціативи Незалежної асоціації банків України (НАБУ) про можливість заарештовувати майно боржника у випадках, коли кредитний договір визнається недійсним, незалежно від дати його укладення, повідомляє Інформаційна служба НАБУ.
“Це передбачено в Інформаційному листі ВГСУ № 01-06/1293/2013 від 4 вересня 2013 року”, – йдеться в повідомленні.
Йдеться про норму Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань”, який набув чинності з листопада 2012 року. Ним введена норма, згідно з якою при розгляді справи про визнання недійсним кредитного договору, забезпеченого заставою майна позичальника або поручителя, суд, за заявою кредитодавця, накладає арешт на таке майно.
У своєму листі від 27 грудня 2012 року ВГСУ визначив, що положення цього Закону поширюються лише на кредитні договори і договори застави, укладені після набуття ним чинності. Саме тому НАБУ звернулася з відповідним листом до ВГСУ з проханням внести відповідні зміни в п.4 Інформаційного листа. Свою позицію Асоціація аргументувала тим, що правовідносини між сторонами виникають на початку провадження справи про визнання недійсним відповідного договору.
У НАБУ вважають, що такі зміни будуть стримуючим чинником для недобросовісних позичальників у спробі визнати договір недійсним із метою виведення майна з-під застави банку. Таким чином, припиняється ще один спосіб шахрайства з кредитними ресурсами банківських установ, зазначають в Асоціації.
За матеріалами day.kiev.ua
Долги нужно отдавать, и это правильно. Но к вопросу нужно подходить комплексно. Я бы с удовольствием сейчас бы описал имещества Банка Даниель, имущество членов правления этого банка и прочих бенифиариев, которые получали прибыль от работы банка. А так всем понятно в чьи ворота играет НБУ и шайка Арбузова
вот когда этот суд вместе с этой ассоциацией и руководством страны вернет советские сбережения, тодi i кажiть ГОП!