Балтійські президенти кинули виклик Москві
Президенти країн Балтії Даля Грибаускайте, Андріс Берзіньш і Тоомас Гендрік Ільвес 30 серпня у Вашингтоні зустрінуться з американським Президентом Бараком Обамою
Теми, які мають обговорити в Білому домі, торкатимуться двох головних аспектів – енергетичної безпеки та «Східного партнерства» ЄС, зокрема планованого підписання Угоди про асоціацію з Україною.
Попередження для Москви
Директор Інституту політичних студій Рьомерського університету (Вільнюс), професор політичних наук Егідіюс Мотейка впевнений, що запрошення до Вашингтона є своєрідною демонстрацією підтримки Балтійських держав з боку американської адміністрації.
«На тлі відмови американського лідера зустрітися з його російським колегою запрошення балтійців виглядає очевидним застереженням Москві. Це схоже на своєрідний ритуал, а подібні жести завжди мали на Росію великий вплив», – коментує подію професор Мотейка.
Тему дискусій, на думку переважної більшості коментаторів, обрано невипадково.
У Вільнюсі нещодавно засновано Центр НАТО з енергетичної безпеки. Це відповідь балтійців і американців на бездіяльність ЄС, який досі не має єдиної енергетичної політики, а частина європейських урядів відверто заграє із газпромівським Кремлем, констатують аналітики.
На думку Президента Литви Далі Грибаускайте, подвійні стандарти деяких лідерів Європейського Союзу шкодять безпеці цілої європейської співдружності.
«Центр НАТО з енергетичної безпеки є нашим внеском у безпеку взагалі», – зазначила Президент Литви.
Українське питання
Обговорення ситуації навколо підготовки до саміту «Східного партнерства» ЄС, який відбудеться в листопаді цього року у Вільнюсі, є другим номером порядку денного на переговорах у Вашингтоні.
Напередодні зустрічі Обами з президентами балтійських країн Адміністрація США запевнила Київ у своїй підтримці євроінтеграційних прагнень України.
Нещодавно Президент Естонії Ільвес закликав європейську спільноту захистити Україну від «шантажу» з боку Кремля. А лідер Литви Грибаускайте висловилася ще конкретніше: «Європейські держави мають зробити все, щоб на Вільнюському саміті Україна стала частиною ЄС. Це потрібно всім. Це відкриває абсолютно нову еру існування та розвитку Європи».
За матеріалами ВВС
мир будет без границ
так они все снова в союз присоеденятся не так ли Владимир Владимирович мы же умеем быть гарантом безопасности в мире