Азаров виступив за ефективну взаємодію з ринком СНД
Україна продовжує готуватися до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яке очікується наприкінці листопада. При цьому Уряд зосереджений на вирішенні, насамперед, економічних проблем, що стоять перед країною.
Як зазначив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час візиту до Санкт-Петербурга (Росія), де він перебував на засіданні Глав Урядів країн-учасниць Співдружності незалежних держав (СНД), українська влада зацікавлена відновити ефективну і взаємовигідну взаємодію з ринком Співдружності, оскільки це важливо для економічного розвитку вітчизняної економіки.
Крім того, він акцентував увагу на «надзвичайній важливості» реалізації всіх положень Договору про вільну торгівлю в рамках СНД, від якого залежить розвиток всіх його учасників.
Насамперед, за словами глави українського Уряду, йдеться про розробку угоди про вільний доступ до трубопровідного транспорту. Завдяки таким домовленостям в України з’явиться можливість отримувати газ із Каспійського регіону, а також інші енергоносії, використовуючи інфраструктуру Казахстану та Росії. Це дозволить активізувати процес диверсифікації поставок вуглеводнів в Україну і підвищити енергетичну безпеку держави.
Також Микола Азаров наголосив на важливості розроблення угоди про поетапне зниження та скасування експортних мит у торгівлі між державами СНД. Для України це актуальне питання. За підсумками 8 місяців поточного року, товарообіг із країнами Співдружності перевищив 31,8 млрд. дол. США, що становить 35,5% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами України. При цьому частка українського експорту до країн СНД перевищує 36% від загального товарного експорту.
Частка країн ЄС у 2013 році становила 26,8% від загального експорту товарами (за даними Держстату за січень-серпень) і 37,3% імпорту товарів.
Тому, як зазначають експерти, розвиток взаємовигідних зв’язків із торговими партнерами і на Заході, і на Сході забезпечить Україні економічне зростання.
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі прогнозують, що українська економіка зросте на 2% після приєднання всіх країн СНД до Договору про ЗВТ. Сумарний приріст обсягу випуску української продукції становитиме при цьому близько 3%. Очікується, що найбільші вигоди отримає сільське господарство, а також хімічна галузь. Істотний приріст виробництва прогнозується також у харчовій промисловості, машинобудуванні та металургії.