Азаров сподівається захистити бізнес від корупціонерів
Уряд активно усуватиме ризики корупції і можливості для втручання чиновників у бізнес. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 13 листопада.
«Демонтаж системи корупції і свавілля, яка складалася десятиліттями, — дуже непроста справа, яка наштовхується на опір. Тому робота з принципового усунення всіх ризиків корупції, втручання в бізнес буде продовжена значно енергійніше, ніж раніше», — сказав Микола Азаров.
Урядові аналітики нагадують, що в рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС в Україні вже проведено імплементацію міжнародних стандартів у сфері подолання корупції, зокрема, прийнято Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні», який отримав позитивний висновок Групи держав ради Європи проти корупції.
Кабінет Міністрів розробив і забезпечив також прийняття Верховною Радою Закону № 224- VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики». Документом, зокрема, передбачено обмеження щодо спільної роботи близьких осіб, проведення спеціальної перевірки тих, хто претендує на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, механізму проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів чи проектів нормативно-правових актів.
Як зазначають експерти, Закон передбачає посилення санкцій за кримінальні корупційні правопорушення як для фізичних, так і юридичних осіб, введення зовнішнього контролю декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, встановлення відповідальності за обіцянку неправомірної вигоди і її прийняття.
Уряд готує до ухвалення нові документи, які полегшать ведення бізнесу і знизять можливості для корупції. Як зазначають експерти Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, зі 143 дозволів, визначених законодавством, наразі близько 100 видають безпосередньо центральні органи виконавчої влади (Міністерства, комісії, агентства). Тому підприємці для їх отримання змушені їхати до Києва і нести додаткові фінансові витрати, що також збільшує корупційні ризики.