Азаров і Бойко закопають космічні мільярди в Судані
Україні більше не потрібні США, Бразилія чи Росія. Підкорювати космос вона буде разом зі світовим флагманом аерокосмічної галузі − Суданом
Угоду між урядами України та Республіки Судан про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях було підписано 27 вересня 2012 в Києві. І на сьогодні вона перебуває у Верховній Раді на ратифікації.
Навіщо Азарову та відповідальному за космос Юрію Бойку Судан – бог його знає. Ця злиденна країна, яка виробляє аж 2,3 тисячі доларів США на душу населення, посідає 181-ше місце у світі. Навіть Україна зі своїм показником 3,5 тисячі – на 106-му.
Судан фактично поділений навпіл на арабську частину (Північ) та «чорну» (Південь). Збройні конфлікти між мусульманами і язичниками – історія сьогодення цієї країни. Щоправда, останнім часом вони трохи принишкли. Та все одно − людське життя там не варте й копійки, бо пограбувати будь-кого й застрелити можуть навіть біля власного будинку.
У Судані люди живуть у середньому 50 з лишком років, у багатодітних сім’ях помирає кожна третя дитина. Населенню катастрофічно не вистачає води, панує тотальна антисанітарія – у цій космічній державі люди гидять там, де й живуть, і п’ють воду із ям з відходами. Африка!
Судан – майже суцільна пустеля, простори якої ніколи не борознили космічні кораблі. Зате там є нафта. Подейкують, вона хлюпає під ногами, за рахунок неї стрімко збагачується місцева знать. То, може, Бойко хоче навчити суданців будувати ракетоносії в обмін на скромний дозвіл покачати чорного золота?
Можливо. Та, швидше за все, Судан чекає відчутного експорту українського капіталу. Нагадаємо: нещодавно Кабмін затвердив Загальнодержавну цільову космічну програму на 2013-2017 роки. Обсяг її фінансування становитиме близько 2,58 млрд грн. Яку частку цих коштів зариють у пісках Судану і під прикриттям яких програм – Кабмін замовчує. Проте ПіК обіцяє відстежувати події в цій царині та інформувати читача.