Арбузов у залізних обіймах Меркель. Що це означає для України?
Не встигли ми як слід, без поспіху, з різними прогнозами та домислами перетравити звістку про «заборонену» відпустку глави партії та уряду, визначитися з тим, чи справді якусь роль у його рішеннях мала пані Ангела Меркель, як нас приголомшила (ну, щонайменше, – здивувала) нова звістка: у середу не буде чергового засідання уряду. Причина – виконуючий обов’язки глави уряду …перебуватиме у Німеччині
Невже чутки та прогнози щодо непевності у непереможності німецької канцлерки, які , вірогідно, спонукали главу партії та уряду відкрито проігнорувати євроінтеграційний курс Президента та дати собі привілей відпочити, позагоряти.., невже вони насправді виявилися хитрим, підступним ходом?
Ходом, який, з одного боку, дав залізній фрау можливість мати справу не з апологетом ленінсько-сталінської економіки та Митного союзу, а з людиною сучасних, європейського штибу поглядів; з другого боку – в самій Україні без зайвого галасу здійснити певні ротації та заміни всередині правлячої партії та уряду.
Відтак, прогнозується, що, по-перше, тональність перемовин у Німеччині хоч і не буде люб’язно-лагідною, але неконфронтаційною – і це дуже ймовірно, бо пані Меркель, як і більшість серйозних європейських політиків, усвідомлює значення європейського вибору України не тільки для нашої держави, але й для всього Старого Світу
По-друге, всередині країни глава держави у сезон огірків спокійно може піднести гарбуза тим особам, які самі прирекли себе залишитися у минулому, що теж позитивно сприйматиметься і в Україні, і в широкому світі.
Йти у Європу та йти на вибори зі старими валізами без ручок?- вибачайте! Втім, «прогнозується» – дуже непевне слово. Краще сказати – зачекаємо, поживемо-побачимо.
Нам ніколи, нам ніколи…
Мабуть не буде перебільшенням припустити, що більшість згадає слова цієї дитячої пісеньки: «Нам ніколи, нам ніколи – веселі в нас канікули!»
Згадає і подумає: начебто наші політики – люди дорослі, дехто і мислить по-дорослому. А от веселі канікули переважають і здоровий глузд, і національні інтереси, і навіть інстинкт самозбереження. Інакше чим можна пояснити наступні «трабли»:
– відмову регіоналів від скликання позачергової сесії Верховної Ради для ухвалення євроінтеграційних законів;
– відмову опозиції від будь-якої зрозумілої людьми діяльності…до вересня. А тоді, мовляв, наче за помахом чарівної палички, встане Україна;
– відмову (чи неспроможність) влади саме влітку впорядкувати шляхи, навести лад з житловим фондом, з ремонтом шкіл, дошкільних установ, з новобудовами, а також на належному рівні провести оздоровлення дітей…тощо?
Веселі канікули за умов такого зверхньо-байдужого ставлення до потреб людей можуть не дуже весело скінчитися. І не лише гарбузами.
Можливо, ніколи й тим, від кого це залежить, здійснити практичні кроки та внести главі держави конкретні пропозиції щодо ще однієї болючою теми, проблеми, яка сама собою не вирішиться, маю на увазі ситуацію з екс-прем’єркою. Що і як би не розповідав наш міністр закордонних справ, яких пісень не співали б наші слухняні депутати і у Страсбурзі, і у Києві – проблема є і від неї не відступляться. У тому числі й ті, від кого залежить, як зустрічатиме нас Європа.
А як зустрічатимуть нас у Митному союзі, на мій хлопський розум, стало ще очевиднішим після приїзду двох московських очільників, які продемонстрували погано приховану зневагу до кожного з нас і до всієї держави разом. Відтак, прогнозується, широко розкриють обійми і міцно візьмуть за горло.
Втім, уже зазначалося, «прогнозується» – дуже непевне слово. Дай Боже,пожити й не побачити!
Після сезону…
Час летить швидше, ніж хотілося б. Не встигнемо отямитися – осінь. Чергові вистави у Верховній Раді. Черговий, 10-й форум Ялтинської Європейськоєї Ініціативи, чергові вибори у Німеччині. Черговий саміт – доленосний – у Вільнюсі.
Готуймося!
Приехал напомнить о родственнике.
“Завдяки історичним дослідженням польських істориків між ЄС та Україною невдовзі настане потепління. За результатами їх сенсаційних досліджень, Віктор Янукович та Ангела Меркель – родичі.
Президент України виявився троюрідним внучатим небожем Канцлера Німеччини Ангели Меркель, чиї дідусь і бабуся були поляками, які перебували в родинних зв’язках. Яка саме ступінь спорідненості поєднує Меркель і Януковича, вченим ще належить з’ясувати.
Анджей Сцібишевські, директор Інституту пам’яті польських репатріантів, готовий надати писемні докази польського походження Віктора Федоровича Україні та Німеччині і запевнив, що на підставі цих документів він зможе не лише просити Польщу про надання громадянства й політичного притулку, але й претендувати на Палац Санґушків, що у Кракові.
Дослідник геральдики дворянських родів Болеслав Хуторни пропонує Януковичу та Меркель зобразити щасливо віднайдений родинний зв’язок на гербах обох можновладців маленькими родимками тотожної форми на біло-червоному тлі, які символізуватимуть, що в їхніх жилах тече німецько-польсько-українська братня кров.
Директор Інституту політології «Хунта» В’ячеслав Фурсенко зауважив, що відкриття польських науковців незабаром призведе до безвізового режиму між Україною, Польщею та Німеччиною.
Антін Кульчинський.”