Американські вчені омолодили Місяць на 100 мільйонів років
Відомо, що Місяць утворився, коли невідома планета за розмірами подібна Марсу врізалася в Землю і вирвала з неї колосальну кількість речовини. Ці речовини опинилися на орбіті і з часом сформували супутник. Виявилося, що дата цієї події хибна.
Досить дивний і той факт, що після удару із загадковою планетою Земля все ще зберігала досить значну щільність.
Вважається, що зіткнення сталося 4,56 млрд років тому. Проте вчений Річард Карлсон з Інституту Карнегі (США) заново провів аналіз порід і ландшафтів Місяця, і виявив, що справжній вік супутника коливається між 4,40 і 4,45 млрд років.
Наче 110-160 млн років для таких космічник тіл незначущі, але різниця істотна.
Нова дата появи Місяця як самостійного небесного тіла цілком не доведена. Так, аналіз місячного матеріалу показав, що немає жодного зразка, речовина якого витримала б плавлення до 4,36 млрд років тому, сама їх кількість і репрезентативність не вражають: наразі замало досліджень проведено на самому спутнику.
Крім того, у ряді районів Землі були знайдені сліди великої геологічної події, що супроводжувалася плавленням скельних порід у значних масштабах. Ця подія сталася близько 4,45 млрд років тому, отже цілком може бути слідом зіткнення з невідомою планетою.
За висновками вченого, наша планета – воістину зразок стійкості. Це зіткнення по силі перевищує все, що турбувало Землю в наступні мільярди років. Проте удар не зруйнував її, і навіть не позбавив атмосфери і води, без яких на планеті не виникло б життя.
Дослідження представлено 23 вересня 2013 на зустрічі Королівського товариства в Лондоні (Великобританія ).
За матеріалами: charivne.info